Головна Свято Зі Святом Героїв краснян вітав “Дударик”

Зі Святом Героїв краснян вітав “Дударик”

Відзначення Дня Героїв не оминуло і Красного, де у неділю, 26 травня, упродовж усього дня вшановували борців за волю України. У Народному домі зібрались місцева громада, духовенство, районне братство ОУН-УПА і, зокрема, депутат Львівської обласної ради Богдан Козак (на першому знімку праворуч), депутати Буської районної ради Богдан Глова, Михайло Гаєвський, Сергій Бондаренко, а також селищний голова Красного Олег Лотоцький.

Немає більшої любові від пролиття святої крові,

За незалежність і свободу, за благо рідного народу,

Немає в світі більше честі, ніж хрест з своїм народом нести,

На нім зазнати розп'яття задля майбутнього життя.

Нема святішого нічого від того подвигу святого,

Коли син матір захищає й в бою нерівнім помирає,

Це все про вас, наші герої, бо ви узяли в руки зброю,

Щоб дати відсіч ворогам, що руйнували Божий храм.

Що розпинали маму й тата, везли в Сибір сестру і брата,

Що голодом народ морили, мільйони гнали до могили.

Хай буде вічна пам'ять вам, достойним дочкам і синам,

Бо ви життя віддали в дар на український наш вівтар!

о.Юрій, настоятель храму

св.Володимирасмт.Красне

 

Розпочали молитвою в усіх церквах, а згодом урочиста про­цесія перемістилась до могили Борцям за волю України, де отці місцевих храмів відпра­вили  панахиду за  невинно убієнних та на могилі останнього Головно­мандувача УПА Василя Кука.

У післяобідню пору краснян та гостей до народного дому запросив депутат Львівської облради Богдан Козак, пода­рувавши присутнім незабутній концерт хорової капели "Ду­дарик" (на другому знімку). Він розповів випадок з дитинства свого батька: "Коли тато був ще маленьким, до їхньої хати при­ходили повстанці просити їсти. Одного разу один із них взяв мого батька на руки і сказав: "Бачиш, Ромчику, ти ще малень­кий, але коли ви­ростеш, то будеш жити в гарній незалежній укра­їнській державі, а ми, напевно, загинемо. Спомин про цю зус­тріч тато проніс у своєму серці крізь усе життя – повстанці не замислю­вались про власну вигоду, йшли в бій за незалежну державу, знаючи, що їхнє життя може бути дуже коротким".

Також Богдан Козак, якого Львів­ське крайове Братство ОУН-УПА відзначило подякою, на­голосив, що крас­нен­ська земля наро­дила чи­мало героїв, перед якими схи­ляємо свої голови. Та боротися за утвер­дження не­залежності нашої держави з не меншим героїз­мом потрібно й нам сьо­годні. І кожен може проя­вити цей героїзм по-різ­ному. При цьому Богдан Козак навів при­клад місцевої худож­ниці Насті Питльованої, яка усім серцем любить свою землю та прослав­ляє її красу у своїх картинах. Це теж героїзм! Після цього кілька робіт художниці він подарував Народному дому, селищній раді та красненській бібліотеці.

А на сцені учасники Львівської державної академічної хорової капели "Дударик" презентували краснянам патріотичні і жартів­ливі українські пісні. Їм дружно підспівували і дорослі, й діти. Глядачі не шкодували оплесків для хористів, а депутату дякували за чудові подарунки.

 

Ірина  КОРЧИНСЬКА.

Знімки Миколи  ІВАНЦІВА