Головна Свято Спільним виконанням Гімну, хвилиною мовчання та виступами мистецьких колективів Львівщина відзначила День...

Спільним виконанням Гімну, хвилиною мовчання та виступами мистецьких колективів Львівщина відзначила День вишиванки

Із нагоди Дня вишиванки сьогодні, 16 травня, біля будівлі Львівської обласної ради керівництво області, депутати й працівники органів місцевого самоврядування та Львівської ОВА, громадськість спільно виконали Державний Гімн України. Солістом славня став – співак Олег Шумей.

Під час загальнонаціональної хвилини мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих захисників і захисниць України.

«Вишиванкою наш народ вишив нашу історію.

За кожним узором – радість або горе, надія, віра і любов, у кожному стібку – молитва матері або коханої, у кожному хрестику – сила і благословення, в кожній мережці – чиясь мрія.

І навіть зараз, коли машинна вишивка заполонила наші крамниці, за цими узорами, якщо вишиванки не китайські і не турецькі, звісно, – також чиїсь думки, чиїсь надії та знання про спеціальні коди нації.

Зберігаючи давні вишиванки, ми бережемо памʼять нашого роду. Купуючи сучасні українські вишиванки, ми підтримуємо місцевого виробника. Тому я дякую всім, хто сьогодні одягнув вишиванку – і в Україні, і в світі. Нехай ці барвисті сорочки допоможуть нам відчути себе великою, творчою, єдиною нацією.

Бо єдності, віри, сили і любові нам сьогодні особливо потрібно.

Дякую ЗСУ за можливість сьогодні одягнути вишиванку. Дякую Богу, що я — українець», – зазначив в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

У межах заходу студенти комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша» представили колекцію українського одягу, ансамбль народного танцю «Діброва» комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський фаховий коледж культури і мистецтв» виступив із хореографічними номерами, парубочий вокально-хореографічний ансамбль «Джура» презентував танець козачат, ансамбль фольклорних інструментів комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський фаховий коледж культури і мистецтв» здійснив музичний супровід події, а її озвучення – комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський академічний обласний театр ляльок».

Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Його святкують щороку в третій четвер травня. У цей день кожен охочий може долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.