Головна Свято У День Державного Прапора України на Львівщині відкрили настінний мурал «Лицарі держави»

У День Державного Прапора України на Львівщині відкрили настінний мурал «Лицарі держави»

Сьогодні, 23 серпня, у День Державного Прапора України, на території Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на найвищому стяготримачі області ліцеїсти військових навчальних закладів Львова і Луганська урочисто підняли Державний Прапор України.

Участь у заході взяли голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, начальник Львівської ОВА Максим Козицький, делегація з Луганщини на чолі з головою Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергієм Гайдаєм, перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, депутати обласної ради, військовослужбовці, громадськість.

Як зауважила у вітальному слові Ірина Гримак, свобода і гідність для українців завжди були найбільшими цінностями, символами яких стали – Тризуб, Державний Гімн та синьо-жовтий Прапор.

«Кольори нашого Державного Прапора акумулювали в собі національні традиції, тисячолітню історію та вічне прагнення українців бути вільними господарями на своїй землі.

Сьогодні, у часи війни, наш синьо-жовтий стяг став для усього світу символом незламності, стійкості та мужності українців. Державний Прапор України нині майорить у містах та селах по всьому світу і є ознакою єднання й самовідданої боротьби за свободу та територіальну цілісність нашої держави. Але найголовніше – синьо-жовті кольори – на фронті, в тилу і закордоном – є в серці кожного українця. І сьогодні ми, як один, об’єднані під синьо-жовтими барвами задля того, щоб захистити нашу незалежність.

Присутність сьогодні на Львівщині наших братів і сестер з Луганщини – це яскравий приклад того, як Україна і українці борються по всьому світу, захищають свою незалежність, свою цілісність, свою націю, свої традиції, свою історію і заради свого майбутнього.

Дякую Збройним силам України, волонтерам і всім небайдужим українцям, які в тилу і за кордоном борються за нашу свободу.

З Днем Прапора! Слава українському народу! Слава Україні!», – сказала Ірина Гримак.

«Переконаний, ми звільнимо всі українські землі. І дуже сподіваюся, що наступного року у цей день ми підніматимемо Державний Прапор України над українським містом Луганськ.

Дякую усім нашим Захисникам за те, що майже пів року Луганщина була одним із форпостів і тримала навалу рашистів.

Усе буде Україна! Слава Україні!», – наголосив Сергій Гайдай.

У межах заходу презентували військово-історичну мистецьку композицію  «Лицарі держави», присвячену основним віхам історії українського війська та звитягам усього українського народу у боротьбі за незалежність нашої держави. Настінний мурал довжиною 27 м та загальною площею 72 м кв. створений за ініціативи начальника Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, депутата Львівської обласної ради Павла Ткачука.

На завершення військовий оркестр Академії представив присутнім святкове музичне дефіле.