Головна Свято У Львівській віллі Грушевських лунала Різдвяна коляда

У Львівській віллі Грушевських лунала Різдвяна коляда

У комунальному закладі Львівської обласної ради «Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові» у четвер, 12 січня, лунали різдвяні коляди у виконанні хору «Покрова» Церкви Покрови Пресвятої Богородиці Згромадження Салезіян УГКЦ. Художній керівник хору – Ірина Янчинська.

Перед початком Різдвяної коляди директорка музею Марія Магунь поділилась традиціями святкування новорічно-різдвяних свят у родині Грушевських.

«Молоде подружжя Грушевських було дуже мобільним. На свята вони любили відвідувати Європу, дивитись як саме там відбуваються урочистості. Подружжя не забувало хоч і у вузькому колі, але поширювати власні традиції. Саме завдяки цьому в нашому фонді ми маємо безліч цікавих різдвяних родинних поштівок Грушевських», – розповіла Марія Магунь.

Однак, за словами директорки, після народження доньки, концепція святкувань в родині дещо змінилась.

«З особливим трепетом на Різдво та Новий рік чекала маленька донька Грушевських Катруся. Вона обожнювала наряджати ялинку й влаштовувати урочистості, на які запрошували друзів родини. У цих стінах лунали колядки й дитячий сміх. Іноді святкування затягувались більше, ніж на один день», – додала Марія Магунь.

Як саме колядували в домі Грушевських гості заходу змогли побачити на власні очі. Хористи привідкрили цю завісу життя Грушевських і допомогли зануритися в атмосферу великого різдвяного чекання.

«Колядка – це передусім молитва. А коли молитва є, то в цьому і полягає її сакральність, святість. Із волі Господа ми знаходимось сьогодні у цій світлиці, і з волі Господа, незважаючи на тяжкі часи, які ми зараз переживаємо, колядуємо», – поділилась враженнями хористка Лідія.

Окрім співів, гості Вілли Грушевських мали змогу послухати фрагменти поетичних та прозових доробків Михайла Грушевського, оскільки він відомий світові не лише як історик, політик, вчений, перший голова українського парламенту та фундатор Української незалежної держави й, але і як талановитий літератор.

На завершення вечора разом із хористами усі присутні заспівали колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю» і пригостилися солодкими смаколиками від організаторів.