Головна Свято У Львові вшанували пам’ять членів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина

У Львові вшанували пам’ять членів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина

23 грудня Львівщина вшанувала пам’ять членів Організації Українських Націоналістів Василя Біласа та Дмитра Данилишина.

Розпочалися заходи о 06:25 годині, у час страти, біля колишньої тюрми «Бригідки», що на вулиці Городоцька, 20.

Представники ветеранських та молодіжних громадських організацій спільно з владою поклали лампадки до місця страти членів УВО та ОУН.

«У львівських Бригідках стратили двох хлопців з Трускавця – Василя Біласа та Дмитра Данилишина. Одному із них виповнилось двадцять один, а іншому – двадцять п’ять. Обоє загинули за українську справу. Наша боротьба за свободу не обривалася в жодному поколінні. Вона триває донині. Тепер це наша справа – пам’ятати і не стояти осторонь, боротися – і Перемагати! Слава Україні! Героям слава!» – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Опісля, пам’ять видатних українців вшанували на Янівському кладовищі. Присутні поклали квіти та запалили лампадки до могил Василя Біласа та Дмитра Данилишина на Меморіалі Січових Стрільців (поле № 38),

Також виконали Гімн Організації Українських Націоналістів та провели чин поминальної панахиди.

«Покоління боротьби за Україну, тяглість та пам’ять про них забезпечить міцну Українську державу в майбутньому. Вдячні небайдужим за шану до Героїв та участь у заході», – наголосив керівник департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Христина Дмитрик