Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Цьогоріч воно припадає на 17 травня.
14 травня, голова райдержадміністрації Петро Мороз за участю Буського міського голови Ростислава Сліпця провів засідання організаційного комітету щодо підготовки та належного відзначення свята на теренах Буського району.
За результатами обговорень пропозицій визначено провести у Буську парад вишиванок. Початок руху колони заплановано від Буського районного народного дому о 15.00 годині. Учасники свята пройдуть вулицями Грушевського, Петрушевича, майданами 900-річчя Буська та Незалежності, зроблять коло на площі Ринок та повернуться тим же маршрутом до РНД, де відбудеться півторагодинний районний захід, присвячений Дню Вишиванки, Дню Матері та Дню родини.
Організатори просять бущан прийти на свято з хорошим настроєм у вишиванках, які, як завжди, вражатимуть своїм розмаїттям.
Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть. Переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку 50-70 сорочок, а багата – 100 і більше.
За повір’ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжене дитя.
У вишивці важливе значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.