Головна Звернення На Львівщині стартує кампанія з профілактики розмноження кліщів

На Львівщині стартує кампанія з профілактики розмноження кліщів

На Львівщині розпочинаються заходи з обробки парків від кліщів, які щороку активізуються із настанням тепла.

Відповідну роботу з дезінфекції зелених зон проводить комунальне підприємство обласної ради «Профілактична дезінфекція».

Як розповів директор підприємства Роман Добуш, у Львові боротьба з кліщами стартує з 15 травня, однак дезінфекцію паркових зон можна і потрібно робити й у районах та містечках області.

При проведенні акарацидної обробки різко зменшується популяція іксодових кліщів та зменшуються ризики зараження небезпечними хворобами. Рекомендована обробка рекреаційних зон, лісосмуг, парків, скверів, зелених насаджень в громадських просторах, навчальних та дошкільних закладах.

«У Львові ми регулярно проводимо  заходи з профілактики розмноження кліщів. Та ми наголошуємо, щоб місцеві громади також зверталися до наших філій в області  з запитом для проведення дезінфекції на місцях», – наголосив Роман Добуш.

Як інформують у ОКП ЛОР «Профілактична дезінфекція», сезон активності кліщів зазвичай триває по листопад та має протягом року два виражених піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні (залежно від погодніх умов ці періоди можуть зміщуватись).

Вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час укусу інфікованого кліща.

Не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань, однак їхні укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами. Найбільш небезпечні з них:
–       кліщовий вірусний енцефаліт;
–       хвороба Лайма;
–       гранулоцитарний анаплазмоз;
–       моноцитарний ерліхіоз;
–       Крим-Конго геморагічна гарячка;
–       геморагічна гарячка з нирковим синдромом;
–       туляремія.

Впродовж 2022 року на Львівщині захворіли на хворобу Лайма 278 людей. З них 22 дітей до 17 років. З них більша половина заразилась в районах області. За перший квартал цього року у 21 мешканця Львівської області діагностували хворобу Лайма. Усі інфіковані віком від 18 років.