Головна Цікаво Йти в ногу, аби… не потонути в снігу

Йти в ногу, аби… не потонути в снігу

851

Минулоріч примхлива погода не шкодувала надбужанців. Спочатку затоплювала, потім снігом засипала. А ми, як виявилось, були зовсім не готові до таких катаклізмів. «Або йдемо не в ногу, або робимо не те, що потрібно", – критично оцінив  ситуацію з підготовкою до цьогорічної зими голова Буської РДА Володимир Сай, відтак зібрав керівників підприємств і організацій, які несуть відповідальність за житлово-господарський комплекс району, селищ Красне і Олесько та міста Буська зокрема.

Розпочалась нарада виступом керівника відділу освіти Богдана Глуховецького, який відзвітував, що обстежено всі навчальні заклади, з них кілька є проблемними. Йдеться про ремонт теплотраси Новомилятинської ЗОШ та ремонт котла і комина в Олеській школі. Окремо відзначив Б.Глуховецький й паливну на тверде паливо в Тур'ї.

Головний лікар центральної районної лікарні Зіновій Курій також стурбований опалювальним сезоном, який не за горами. "Забезпечити кожен ФАП дровами – головне наше завдання, – на цьому акцентує увагу головний медик, – а з лікарськими амбулаторіями, які газифіковані, проблем не виникне". "Найбільш соціально значимою є центральна лікарня, де ми вже запустили воду в систему опалення – вона фактично готова до осінньо-зимового сезону, як і Йосипівська і Красненські лікарні та Олеська поліклініка, – повідомив З.Курій і звернувся до керівника району допомогти вирішити іншу проблему – немає матеріалів на випадок аварійних ситуацій, наприклад при прориві труби чи виходу з ладу батарей".

Керівник відділу культури Людмила Ціхоцька  повідомила, що ситуація у порівнянні з минулим роком не змінилася – сільські НД паливом забезпечують місцеві ради. А ось однією і найболючіших є закупівля палива для Олеської музичної школи, а також новий котел, який годі встановити.

Продовжила тему директор Олеського ліцею Мирослава Сосновська – у них теж не без проблем – котли морально застарілі, ще й комісія з області висунула свої вимоги. Ліцей намагається виправити ситуацію, та власними силами не обійтись.

"А найбільша прогалина у тому, що ми жодного великого об'єкта не перевели на альтернативне паливо", – підсумував  очільник району виступи керівників освіти і культури.

Відтак слово надали керівникам місцевого самоврядування. Буський міський голова Ростислав Сліпець наголосив, що з року в рік виникає проблема з піскосумішшю, адже у районі немає жодного ліцензованого кар'єра, а також з пальним, особливо для розгортання снігу. «Місто має три одиниці техніки, тому під час снігопадів даємо собі раду самі», – зауважив Р.Сліпець.

У Красненського селищного голови ще до заметілей безліч проблем. "По-перше, аби не виникли підтоплення, потрібно терміново прочистити трубу під мостом біля андріївського повороту, – розповів він, – по-друге, треба зрізати аварійні дерева (або хоча б провести кронування) вздовж доріг на Сторонибаби і Утішків". З технікою у Красному трохи скрутніше, ніж у Буську,  мають лише 2 одиниці, тому голова РДА порадив О.Лотоцькому закупити новий сучасний спеціалізований автомобіль з відповідним інвентарем, бо наші люди не заслуговують на те, аби всю зиму бовтатись у сніговій каші.

Олеського селищного голову Анатолія Триндюка турбують подібні проблеми. Він акцентував увагу на паливно-мастильних матеріалах, піскосуміші, заготівлі дров для народних домів.

У підсумку В.Сай дав доручення провести інвентаризацію техніки підприємств району, яку можна буде використати для розчищення снігу.

Одним із найпесимістичніших прозвучав виступ керівника Управлінням будинками м.Буськ Любові Милян. Вона розповіла про вкрай складне фінансове становище установи. Відтак капремонти покрівель будинків на вулицях Львівська і Петрушевича, – це лише маленька частинка вирішення проблем з перекриттям багатоквартирних  будинків, зокрема на тій же вул.Є.Петрушевича. Тече руберойдовий дах, як і в кварталі старої забудови. Коштів не вистачає навіть на заробітну плату працівникам.

У начальника Буського міського комунального підприємства Галини Боцян трохи втішніші прогнози (але аж ніяк не райдужні). З п'яти одиниць техніки 3 сьогодні готові до роботи. Минулоріч відремонтували екскаватор, тепер черга за грейдером. З посипковим матеріалом може виникнути проблема та чимало іншого.

Головний інженер райавтодору Михайло Прокопович також почав з невтішного: "Десятий день облавтодор стоїть без палива, з усього очевидно, що гряде реформа, а нас переведуть у місцеве підпорядкування" (а ось з чим, чи на чиї плечі передадуть, це вже інше питання). Щодо ремонту доріг, то М.Прокопович поскаржився, мовляв, роботу зробили, а гроші (близько 150 тисяч гривень) ще не надійшли. Також він повідомив, що кілька ділянок (а це 47 км) у них забирає інше ДЕУ. І насамкінець потішив, що сіллю на цю зиму будуть забезпечені – принаймні так обіцяють в області.

Насамкінець виступив керівник УЕГГ Антон Шевців, який звернув увагу голів місцевих рад на відсутність балансоутримувачів будинків і категорично запевнив: «Якщо будуть порушення, не запускатимемо газові системи, адже безпека мешканців – понад усе".

Ірина  ГАЄВСЬКА