Головна Цікаво Керамічні димоходи – сучасний вибір для системи димовідведення

Керамічні димоходи – сучасний вибір для системи димовідведення

697

Все частіше власники осель, які обігрівають житло пристроями на твердому паливі, вибирають в якості системи для відводу диму керамічні димоходи, наприклад такі https://www.vash-komyn.com/14-dymohody/11-keramiceskij-dymohod/. Які переваги таких димоходів і чим вони відрізняються від своїх конкурентів: традиційних димоходів з цегли та металевих.

Почнемо з будови. Керамічний димар складається з 3 шарів:

  • I внутрішній шар – керамічна труба;
  • II шар – теплоізолюючий, для нього використовують базальтову або ж мінеральну вату;
  • III зовнішній шар – бетонні блоки, що мають квадратний перетин і порожнисту структуру;

Такі димоходи досить прості в установці. Їх можна монтувати як всередині приміщення, так і ззовні. Керамічний димохід доцільніше встановлювати на етапі будівництва будинку. Його особливість полягає в тому, що він має велику вагу і потребує для себе міцну основу, а також у тому, що встановлювати його можна виключно у вертикальному положенні, і, скоріше за все, Вам не обійтись без послуг професіоналів.

Наступна перевага таких димохідних систем – стійкість і міцність. Кераміка стійка до температури в понад 1500 С, тобто вона витримує навіть температуру горіння сажі, на відміну від металевих, які стійкі лише до 1000-градусної температури. Це одна з причин, чому їх вважають найбезпечнішими димарями.

Економність – чи не найважливіша перевага цих димарів. Завдяки відмінній теплоізоляції труб та хорошій акумуляції теплоенергії, вони допомагають з максимальною раціональністю використовувати ресурси палива. Димар з кераміки довго остиває, що дозволить одержувати тепло навіть після припинення згорання ресурсів. Завдяки вертикальній будові, у димоходів чудова тяга, що також позитивно відображається на ефективності одержання тепла.

Універсальність також одна з переваг керамічного димоходу. Вони підходять для будь-якого існуючого виду палива. А завдяки своїй будові і щільності, він не дозволяє димовим газам проникнути всередину, як це відбувається з димарями з цегли. Це позитивно відобразиться на стані здоров’я членів сім’ї.

На відміну від інших видів, керамічний димохід може похвалитися солідними термінами експлуатації. Виробники зазвичай ставлять на керамічні димоходи 30-ти річну гарантію, але реальний строк їх служби частенько сягає 50-річного терміну.

Якщо ми говоримо про недоліки, то це перш за все ціна керамічних димоходів. Вони є найдорожчими з усіх видів, але ціна виправдовує себе, зважаючи на строк служби і ефективність, яку Ви отримаєте. Ще одним недоліком вважається особливість будови, яка не допускає жодних вигинів. З таким димоходом потрібно бути обережним при транспортуванні, адже верхній його шар бетонний, і відповідно він є крихким.

Слідуйте сучасним тенденціям і вибирайте для себе найкраще. Керамічний димохід дозволить Вам не турбуватись про пожежну безпеку, проблеми з деформаціями труб та дозволить прикласти мінімальних зусиль по догляду.