Головна Цікаво Кінець світу скасовується

Кінець світу скасовується

994

Для передплатників "Волі народу" кінець світу скасовується

Не вірите? Дарма. А в Апокаліпсис 22 грудня вірите? Ну, звичайно, чого ще очікувати після пророцтв "оракула Шамбали" (від імені лами з монастиря  Г’яндрек Інтернет аж рясніє "спамом" про проходження землі 21 грудня через  галактичну "нульову смугу", де  жодна енергія не існуватиме), після вісників кінця світу – племені майя, чий  знаменитий календар закінчується саме в цей день, після прогнозованих надпотужних спалахів на Сонці, астероїдних дощів, зіткнення з  планетою Нібіра…  

Кому ж вірити?
 
Нас оточили неймовірною кількістю версій, яким чином може трапитись кінець світу-2012, що потрібно зробити, аби врятуватись, і, нарешті, чи буде він взагалі. Отож спробуємо  відкинути  примарні страхи та поглянемо на ситуацію тверезо.
 
По-перше, хоча вчені й несуть відповідальність за деякі наукові факти, та прогнози про кінець світу належать усіляким оракулам, провидцям та віщунам. Так, науковці навчились прогнозувати поведінку погоди (вдало-невдало), спостерігати за планетами і метеоритами у космосі, вираховувати час місячних і сонячних затемнень. Але хто не погодиться зі мною, що катастрофи глобальні їм важко передбачити. Тому питання про кінець світу – це питання віри. І це вже ваша справа, тільки б це не спровокувало масовий психоз чи якісь інші негативні процеси.
 
По-друге, загалом ті ж самі провісники не можуть досягти єдності у прогнозах, пророкуючи цілком різні катаклізми. Та й кінець світу уже не раз переносили.
 
За найпершими розрахунками, зробленими ще в кінці Х століття Бернандом Тюрінгенським, прихід Апокаліпсису очікували в 992 році. І серед тих, хто висував такі припущення, були, окрім релігійних фанатиків, також вчені. І понеслося. Хибних тривог вже й важко злічити. Здавалось би, у давнину люди не відзначались освіченістю, тому й вірили в подібні пророцтва. Та сьогодні, в епоху ерудованих і грамотних, історія повторюється. Що це, феномен, закладений у людській підсвідомості, чи маніпуляція нею? Особисто я схильна до другого, але вирішувати вам, шановні читачі.
 
На страхові нажитись
 
На Апокаліпсисі, який всі масово пророкують на кінець 2012 року, можна заробити непогані гроші, і деякі вже давно користуються такою нагодою. Налякані люди шукають порятунку, а дехто наживається на цих страхах. За неймовірні гроші людям пропонують придбати місця в бункерах чи спеціальні картки-талісмани, з якими нібито кінець світу омине "обраних". 
 
Наші колеги журналісти телепрограми "Гроші" («1+1») навіть проводили експеримент. Вони зібрали банальний набір для виживання, додавши туди інструкції, і спробували його продати людям на вулицях. Охочих придбати такий рятувальний набір виявилось чимало. Тільки за півдня у журналістів викупили 6 таких коробок, а деякі зацікавлені хотіли взяти по два набори. Зазначимо, вміст коробки, куди потрапили предмети першої необхідності та ліки, коштував трохи більше 600 гривень. На вулицях же він пішов удвічі дорожче. 
 
Недарма експерти стверджують, що цьогорічний апокаліпсис – найпокаліптичніший серед усіх попередніх. Його пророкували і сліпа Ванга, і середньовічний Нострадамус. Астрологи й науковці сперечаються – чи зустріне людство наступний рік. Відтак, торгівля способами пережити кінець світу перетворилася на шикарний бізнес. Правда, не всім це  вдається, бо, як кажуть, що забагато, то нездорово. Наприклад, набори "Для кінця світу", що надійшли в продаж у російському Томську, можуть потрапити під заборону. У набір входять валер’яна, валідол, активоване вугілля, бинт, упаковка гречки, шпроти, сірники, свічки, блокнот, олівець, а також пляшка горілки та мотузка з милом. Чорний гумор торговців місцева влада не оцінила, зате побачила, що у торговельної точки немає ліцензій на продаж алкоголю та ліків, тоді як у наборі є і те, і інше.
 
З бункерами бізнес просувається також непогано, адже навіть українські поп-зірки Ірина Білик та Ольга Горбачова збудували собі такий сховок на 6 осіб. А ось оренда місця у бункері в центральній частині Києва з чоловіка обійдеться в 10 тис. $  на 7 днів, з жінки 7 тис.$. Діти в супроводі дорослих – безкоштовно. Правда, є обмеження – людина не має бути старшою за 60 років.
 
У селах також не менш активно готуються до Апокаліпсису – запасаються харчами і свічками, та несуть усе це в підвали. Повна бойова готовність. Хтось страхується від кінця світу, а хтось бере кредити – мовляв, віддавати не доведеться.
 
"Про день же той і годину ніхто не знає…"
 
У Книзі Книг "Біблії" йдеться, що ніхто з людей не знає і не може дізнатися про те, коли прийде кінець існування людства. Бог вирішив приховати цю дату від них. Євангельський вислів від Матвія гласить: "Про день же той і годину ніхто не знає, ні Ангели небесні, а тільки Отець Мій один" (Мв. 24,36). А Папа Римський Венедикт ХVІ на одній із останніх проповідей вник у саму суть питання про кінець світу: "Ісус не збирається відповідати на запитання, "коли" відбудуться ці речі, але каже про те, "як" треба підготуватися". Йдеться й  про те, що у певний момент, коли все це відбудеться, – назвімо його "кінцем світу" – навіть янголи на небесах не будуть про це знати. Загалом слово "апокаліпсис" означає "одкровення", а не стихійне лихо.
 
Розвіяти паніку серед вірних взявся і Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет. «Зі Священного Писання знаємо, що кінець світу буде. Настане він під час другого пришестя Христового і Страшного Суду, – пояснив на офіційному сайті УПЦ КП Філарет. – Коли станеться кінець світу – не знаємо. Треба турбуватися не про пошуки дати загального кінця світу і не про способи, як його пережити чи уникнути, а про те, щоб після смерті увійти у блаженне вічне буття з Богом».
 
Вчені також не вірят.
 
21 грудня цього року закінчується п’ята ера за календарем древніх майя. Кожна попередня ера завершувалась природним катаклізмом. Але дніпропетровські астрономи не вірять, що скоро настане кінець світу. "Природні катастрофи у світі відбуваються досить регулярно. Нинішній ураган в США – звичайне явище. З календарем древніх майя він не пов’язаний, – коментує керівник Дніпропетровського планетарію Юлія Зоц і наголошує, що кінця світу не варто очікувати: "Питання, пов’язане з так званим кінцем світу, як і раніше актуальне. В Інтернеті почалася нова хвиля психозу з цього приводу. Я хочу сказати, що не варто панікувати. У грудні потрібно готуватися не до кінця світу, а до зустрічі нової ери стародавніх майя".
 
Апокаліпсису не буде, обіцяють вчені, а російський Гідрометцентр повідомив, що у сезонних змінах клімату не побачив ознак наближення Апокаліпсису. Поки що спеціалісти бачать лише звичні прикмети наближення зими. Керівник Гідрометцентру Роман Вільфанд запевняє, що доказів кінця світу 21 грудня поки що не знайдено. До 22 грудня астрономічний день буде постійно зменшуватися, а 22-23 грудня він триватиме лише 7 годин. 
 
А ось цікава думка доктора фізико-математичних наук, директора астрономічної обсерваторії національного університету ім.Івана Франка Богдана Новосядлого, який, коментуючи прогнози щодо астероїда Апофіс, планети Нібіру та параду планет (за словами вченого, саме малий парад планет матимемо можливість спостерігати 23 грудня) підсумував:
 
– До сьогодні жодне з віщувань не збулося. Як фахівець можу впевнено сказати, що немає жодних астрономічних даних про Апокаліпсис в осяжному для більшості сучасників майбутньому. Відтак найближчі чотири мільярди років нічого такого не прогнозують. Можливі однак катастрофи локального характеру, зумовлені космічними факторами, такими, як зіткнення Землі з астероїдами. Історичні факти падіння астероїдів на землю свідчать про великомасштабну руйнівну силу.
 
Наприклад, космічний велетень, десять кілометрів у діаметрі, який впав у Мексиканській затоці 65 мільйонів років тому, утворив на місці падіння Чіксхулубський кратер діаметром 180 кілометрів. Таких глибоких "ран" від зіткнень у різних частинах Землі є близько сотні. Є вони й в Україні – Іллінецький у Вінницькій області, Бовтиський у Кіровоградській, Оболонський у Полтавській та інші.
 
21 грудня спіть спокійно
 
От і виходить, що ми таки безсилі перед силами природи у вигляді катаклізмів і катастроф. Тому не важко усвідомити при здоровому глузді, що людина занадто переоцінює свої можливості, коли вважає, що може уникнути  кінця світу, пересидівши у бункері чи  катакомбах. Їх будівництво – це лише чергова можливість шарлатанів збагатитись на наївних людях, чий розум і воля  паралізовані страхом. Та й, зрештою, хто має "дурні" гроші, нехай купує примарний "порятунок". Ніхто ж не забороняє. Особливо це стосується бізнесменів, які вважають, що можна купити не тільки любов, здоров’я і спокій.
 
А ви, шановні читачі "Волі народу", 21 грудня можете спати спокійно. Нічого надприродного, коли ви прокинетесь, не відбудеться. А ось змінити завтрашній день свого життя на краще – це справді в наших силах.
 
Нещодавно прочитала на сторінці однієї цікавої людини – Олександра Дадака – такі слова з приводу кінця світу-2012: "Але не потрібно у всьому бачити лише негатив. Байки про кінець світу несуть із собою і хороше. Так, наприклад, 20 вересня 2013 року, можливо, станеться демографічний бум і народиться дуже багато немовлят. А ще чергові чутки про прихід кінця світу добрі тим, що когось із нас він, можливо, змусить подивитися на своє життя іншими очима, дасть шанс змінитися в кращу сторону. Чого вам всім і бажаю!"
 
І ми цього бажаємо та нагадуємо: "Не забудьте передплатити  "Волю народу" на 2013 рік, адже для шанувальників "ВН" кінець світу 21 грудня скасовується. 
 
Усміхніться і радійте життю!
 
Ірина  ГАЄВСЬКА