Головна Цікаво Mutlu EFB – нова ступінь в розробках

Mutlu EFB – нова ступінь в розробках

264

Практично в будь-якому обласному місті України більшість водіїв приватного транспорту використовують його для поїздки на роботу і назад додому. Такі невеликі пробіги можуть негативно позначитися на роботі звичайного свинцево-кислотного джерела живлення. Особливо, звичайний АКБ страждає від перевантажень і недостатнього заряду в зимовий період. Підвищена кількість споживачів, неправильна експлуатація, недостатньо високі технічні показники, головні проблеми передчасного виходу батареї з ладу. Турецька компанія розробила спеціальний, максимально покращений акумулятор Mutlu EFB. Для найсучасніших машин із збільшеною кількістю електричних споживачів на борту.

У чому особливість технології Enhanced Flooded Battery?

Щоб штучно не завищувати вартість джерела живлення, турецька компанія використовувала за основу звичайний корпус з рідким електролітом. Але, при цьому значно поліпшивши електроди і активну масу. Адже саме завдяки цим двом елементам можна домогтися більш якісної роботи джерела живлення в цілому.

Важливо: технологія Mutlu EFB підходить не тільки для звичайних машин середнього класу, але і для преміальної лінійки з функцією мотора Start & Stop. Система буде нормально функціонувати як в місті, так і за його межами. Подаючи на електричний стартер високий пусковий струм, і швидко відновлювати ємність після її втрати.

Першими переробці піддалися електроди. Тепер в їх склад входить не тільки чистий свинець і невелика кількість кальцію. Олово і срібло в значній мірі покращують характеристики електродів. З одного боку – захищаючи конструкцію від негативного впливу сульфатів, а з іншого – дозволяючи якомога швидше відновлювати втрачений заряд. В умовах міських поїздок це дуже важливо.

Як показали реальні випробування, з максимально допустимим навантаженням, в період зими акумулятор Mutlu EFB прекрасно витримував частковий розряд. Демонстрував стабільні технічні характеристики, і без наслідків пережив значну втрату енергії. Головне – спочатку правильно його підібрати під автомобіль.
Як довго може працювати Mutlu Enhanced Flooded Battery?

Не варто недооцінювати можливості сучасного джерела живлення. Так, за вартістю він дорожче, ніж базовий АКБ. Але, з технічних і експлуатаційних характеристик він теж перевершує їх. Якщо на борту машини встановлений кондиціонер, підігрів сидінь, потужний додатковий світло і аудіо система, без надійного первинного джерела живлення не обійтися. Тільки він зможе дозволити працювати всім цим пристроям, без запуску двигуна і боязні отримати глибокий розряд.

Фактично, якщо дотримуватися простих правил експлуатації, фахівці АвтоЕвроТрейд оцінюють життєвий цикл акумулятора Mutlu EFB мінімум в 5 років повсякденної роботи. Але, якщо стежити за пристроєм, не допускати глибоких розрядів і фізичних ушкоджень, цілком реально підвищити термін експлуатації ще на 1-2 роки.