Головна Цікаво Розбудова транспортної та дорожньої інфраструктури – провідні теми Форуму місцевого розвитку

Розбудова транспортної та дорожньої інфраструктури – провідні теми Форуму місцевого розвитку

510

Транспортна інфраструктура як передумова регіонального розвитку – такою була тема панельної дискусії, що відбулася сьогодні, 22 червня, у рамках ІІІ Форуму місцевого розвитку, що проходить у Трускавці.

«Кожна держава повинна мати стратегію розвитку транспортної інфраструктури, оскільки йдеться про ефективне освоєння багатомільярдних коштів», – заявив, розпочинаючи дискусію, державний секретар Міністерства інфраструктури України Андрій Галущак. В Україні прийнята подібна транспортна стратегія, розрахована на період до 2030 року.

Андрій Галущак окреслив основні проблеми, над якими працює міністерство. Насамперед -це критична зношеність транспортної інфраструктури. Для прикладу, рухомий склад залізниці зношений на 90 відсотків.

«За оцінками міжнародних експертів Україна може заробляти не менше 300 млрд грн щорічно на транзитних перевезеннях. Заробляємо ж, через застарілу та зношену інфраструктуру, в рази менше», – наголосив Андрій Галущак.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка погодився, що Україна не вповні використовує свої транзитні можливості. Зокрема, надто повільно реалізовується ідея транспортного коридору Гданськ-Одеса, що має зв’язати порти Балтійського і Чорного морів. Тим часом сусідня Польща активно просуває проект «Віа Карпатіа», реалізація якого забере з українських доріг значну кількість транзитного вантажопотоку.

Олег Синютка також наголосив на потребі здійснення проекту будівництва залізничної євроколії до Львова. «Організувавши перевезення пасажирів до Перемишля, ми власним коштом перетворюємо це польське місто на великий транспортно-логістичний хаб. Подібний хаб потрібно робити у Львові, а для цього необхідна євроколія», – вважає він.

Голова Львівської ОДА також підкреслив важливість інтенсивного ремонту доріг на Львівщині в останні роки, і особливо – на відкритті Бескидського тунелю, який дозволив вдвічі збільшити транспортний потік в напрямку Закарпаття та країн Європи. Голова ЛОДА підкреслив ту роль, яку має розвиток транспортної інфраструктури на економічне піднесення регіону. «Успішними є ті регіони, які мають розвинуту та якісну інфраструктуру», – наголосив він.