Головна Цікаво У чому різниця між тимчасовою реєстрацією і пропискою

У чому різниця між тимчасовою реєстрацією і пропискою

1837
прописка
прописка

Різниці між цими поняттями немає практично ніякої. Зате є схожість: вони обидва застаріли. Зараз офіційно прийнято говорити про реєстрації.

Вона може бути або за місцем проживання, або за місцем перебування. Останній випадок і дорівнює зниклим з офіційного вживання понять тимчасової прописки (реєстрації).

Далі ми розповімо про те, чим загрожує власникові житла тимчасова прописка.

Чим загрожує власникові

Інтернет-форуми повні «страшилок» про те, як власники позбавлялися своїх квартир із-за тимчасових мешканців. Наскільки правдиві такі опуси – судити важко. Але якщо ви – та людина, який готується надати кому-небудь реєстрацію на певний строк, дещо врахувати необхідно. Незважаючи на війну, дуже багато громадян України на заробітках в Росії. Тому якщо ви працюєте в Петербурзі, вам варто прописатися щоб уникнути проблем з законом.

Розглянемо відразу і міфи і факти:

  • Реєстрація на час ніяких прав на ваше житло потенційного квартиранту не дає. Особливо це хвилює тих, хто фіксує на своїй житлоплощі перебування молодих жінок. Страх зазвичай виливається в питання: «А раптом вона завагітніє, народить, і мені доведеться з нею і з дитиною потім жити?» Ситуація неприємна, але вирішуване.
    З області реальності: всі пункти платежів за квартиру, які залежать від кількості зареєстрованих, збільшаться.
    Якщо при наданні реєстрації на час не вказати ніякого терміну, то різні проблеми дійсно можуть виникнути. Просто уявіть: як виселити тимчасового мешканця, якщо термін його перебування не було визначено з самого початку?
    Особливий момент для тих, хто здає своє житло квартирантам. Якщо підходити суворо, то у вас з мешканцями повинен бути договір, а у них – відповідна реєстрація. Якщо все нелегально і про це провідає ФНС, то ви стаєте порушником податкового законодавства.

Як отримати

Ця процедура проводиться тими, хто надає житло: громадянами, посадовими та юридичними особами.