Головна Цікаво В Боложинівському лісництві провели традиційні змагання лісорубів

В Боложинівському лісництві провели традиційні змагання лісорубів

803

Днями на базі Боложинівського лісництва вдесяте провели традиційні змагання лісорубів. Свої вміння демонстрували вальники, за плечами яких багаторічний досвід, а також молоді фахівці цієї справи.

Як завжди, у ДП "Буський лісгосп" відповідально поставились до організації конкурсу. Переможець, а це Ярослав Пастух з Куткірського лісництва, сьогодні змагається за звання кращого вальника серед професіоналів Львівщини.

Відкрили свято урочистим піднесенням прапора, а далі учасників вітали директор ДП "Буський лісгосп" Ярослав Максим та голова Буської райдержадміністрації Володимир Сай, побажавши їм здоров'я та натхнення у нелегкій справі. За християнською традицією промовили молитву разом з місцевим настоятелем отцем Степаном.

Найвідповідальнішим, як ми переконались, є перший етап – валка дерева. На ділянці заздалегідь підібрані сосни для кожного учасника змагань. У цьому найважливішому конкурсі головне – не швидкість, а точність попадання падаючого стовбура на кілок, який лісоруб самостійно встановлює у місці, де він прогнозовано має впасти. Це, кажуть, ювелірна робота. До речі, з усіх учасників змагань ідеально поклав на кілок зрізане дерево лише представник з Куткірського лісництва Ярослав Пастух.

Далі конкурсанти на швидкість замінювали ланцюги на бензопилі, змагалися на точність розкряжовування – розпилювали впоперек довгі товсті стовбури. Кращим вважався той, хто зітне рівну та гладку "таблетку". Після цього правильно зрізали сучки, якомога ближче до стовбура.

У підсумку, кращим вальником лісу став Ярослав Пастух (Куткірське лісництво), другим з різницею у 9 балів фінішував вальникТаданівського лісництва Микола Бергель, третім – 21-річний представник Боложинівського лісництва Іван Андрусяк, якого, до слова, відзначили як наймолодшого вальника. Усі конкурсанти отримали грошові премії та грамоти. Окремо подяки за тісну співпрацю вручив працівникам місцевого лісництва Боложинівський сільський голова Віктор Дацків.

Ірина Корчинська