Головна Цікаво Виші Польщі: який краще вибрати – приватний чи державний?

Виші Польщі: який краще вибрати – приватний чи державний?

939
навчання в Польщі
навчання в Польщі

Для студентів з України навчання в Польщі — це чудова можливість отримати якісну європейську освіту буквально по сусідству.

Зручне і порівняно недороге транспортне сполучення, доступні ціни та диплом міжнародного зразка — ось головні критерії, за якими українські студенти обирають Польщу як країну для здобуття вищої або другої вищої.

Польща рясніє добрими вузами, але серед них є як державні, так і приватні. Який же університет краще вибрати? Ми склали короткий огляд переваг і недоліків кожного варіанту — вибір за Вами!

Державні виші Польщі

Коледжі, академії та університети Польщі, які мають державну підтримку, мають як плюси, так і мінуси для українських студентів.

Переваги:

 • У державних польських вишах у кожного українського студента є шанс пройти навчання абсолютно безкоштовно. Правда, такий шанс випадає лише кращим абітурієнтам та студентам, які демонструють глибокі знання з обраного предмету.
 •  Практично при кожному державному виші в Польщі є мовні курси для іноземних студентів. Підтягти знання можна швидко і ефективно навіть з нульового рівня.
 • Державні польські ВНЗ (нарівні з приватними) видають дипломи, які повністю відповідають міжнародним критеріям якості. Ці дипломи визнаються і в країнах Європи, і в США, і в Азії.

Недоліки:

 • У державних коледжах, університетах та академіях вартість платного навчання для іноземних громадян вище, ніж для поляків.
 •  У державних вишах Польщі стажування якщо і є, то проходить на муніципальних підприємствах (на відміну від стажувань у великих світових компаніях, які пропонують приватні внз).
 • Зарахування в такі виші проходить, як правило, на конкурсній основі. В якості головного критерію відбору буває або співбесіда або екзамен. Серед найбільш престижних ВНЗ Польщі існує практика введення квот для іноземних студентів. Буває, що квоти поширюються на окремі спеціальності та факультети, буває, що поширюються на цілі ВНЗ.

Підіб’ємо підсумки: щоб навчатися в Польщі безкоштовно, потрібно бути дуже цілеспрямованим і здатним. Якщо ж навчатися в Польщі платно, то доведеться платити більше. При цьому, для вступу доведеться здати іспити або пройти співбесіду. Виші видають диплом міжнародного зразка, але якісними стажуваннями похвалитися не можуть.

Приватні вузи Польщі

Чим же відрізняються приватні польські вузи від державних?

Переваги:

 • У процесі навчання можна вибрати мову викладання: польська або англійська.
 •  Багато навчальні програми, що викладаються англійською мовою, розробляються спільно з британськими фахівцями. Цей факт передбачає отримання двох дипломів — не тільки державного, але і британського зразків.
 • Приватні польські вузи, як і державні, видають дипломи, які повністю відповідають міжнародним критеріям якості. Ці дипломи визнаються і в країнах Європи, і в США, і в Азії.
 • Для вступу практично у всі приватні вузи Польщі не потрібні іспити, тести або співбесіду. Зараховують, по суті, всіх бажаючих.
 •  Стажування для студентів приватних внз проводяться у великих міжнародних компаніях і корпораціях, що дозволяє отримати максимум досвіду.

Недоліки:

 • Всі приватні внз виключно платні.
 • Плата за навчання, як правило, вище, ніж у державних вузах.

Підіб’ємо підсумки: вища освіта в приватних вузах Польщі не буває безкоштовним, зате передбачає більш широкі можливості для студента, включаючи спеціально розроблені європейські програми і кращі умови для стажування на підприємствах.

Враховуючи всі плюси і мінуси приватних та державних вузів, можна прийти до висновку, що для іноземного студента приватні вузи Польщі краще. Ті ж, хто впевнений у своїх силах і не має фінансових можливостей для оплати навчання, може вибрати державні вузи з безкоштовною основою навчання.