Головна Цікаво Як забирати новий автомобіль з салону?

Як забирати новий автомобіль з салону?

1240

Отже, сьогодні будуть розглянуті наступні питання: як підготуватися до підсумкового відвідування автосалону, що потрібно взяти з собою, що потрібно перевірити у нового автомобіля, про що потрібно не забути в автосалоні і т. п. Спеціально для цієї статті я зберіг блокнотні записи, які були зроблені напередодні і в день покупки мого автомобіля, тому процес покупки буде розглядатися на живому прикладі. Приступимо.

Як підготуватися до підсумкового відвідування автосалону?

Підготовка до підсумкового відвідування автосалону може зайняти у Вас навіть більше часу, ніж сам процес огляду автомобіля та оформлення документів, однак нехтувати цим не слід.

Для підготовки у першу чергу Вам потрібно блокнот (це Ваш основний інструмент). Не намагайтеся запам’ятати всю необхідну інформацію, це просто безглуздо.

У разі якщо ви купуєте авто в кредит. При купівлі автомобіля в кредит варто одразу обратинадійного партнера,адже дуже багато нюансів які потрібно передбачити. Тойота центр Автосаміт пропонує своїм клієнтам не тільки вигідні умови, але буде надійним партнером. Оформити http://www.autosummit-bts.toyota.ua/programa-tojota-kredit/ в салоні дуже зручно та швидко. І вам не потрібно буде звертати увагу на багато дрібниць. Адже умови договору виписані зрозуміло для клієнта.

В процесі підготовки необхідно в блокноті скласти кілька списків:

1. План відвідування автосалону.

2. План огляду автомобіля.

3. Список речей, які потрібно взяти з собою.

План відвідування автосалону

У цьому плані необхідно відобразити всі дії, які Ви будете виконувати в процесі покупки автомобіля. Мій план виглядав наступним чином:

1. Шлях до автосалону.

2. Огляд і перевірка автомобіля.

3. Підпис усіх документів.

4. Оформлення страховки.

5. Купівля вогнегасника, аптечки, знаку аварійної зупинки.

6. Отримання інформації по найближчій хорошій заправці.

7. Шлях до заправки.

8. Заправка (40 літрів 95 бензину).

9. Дорога додому.

Можете використовувати мій план в якості основи, внісши до нього відповідні зміни Вашої ситуації.

Пройдемося по пунктах дещо детальніше.

Шлях до автосалону. Якщо живете далеко від автосалону (наприклад, в іншому місті) розписуйте шлях досить докладно.  Крім того, не забудьте внести в свій план і час для прийому їжі. Відвідування автосалону займе кілька годин, тому перед ним краще гарненько підкріпитися.

Огляд і перевірка автомобіля. Огляд і перевірку автомобіля необхідно проводити за планом, який ми складемо трохи пізніше.

Підпис усіх документів. В автосалоні Вам буде необхідно підписати солідну кількість документів. Думаю, не варто нагадувати, що всі документи слід читати дуже уважно і перевіряти всі зазначені в них дані. Підписувати документи слід лише після того, як Ви оглянули і перевірили автомобіль.

Оформлення страхування. В даному випадку мова йде про обов’язкову страхівку ОСАГО, яку пропонують оформити у більшості автосалонів. В принципі, Ви можете оформити страховку і поза автосалоном, проте в цьому випадку Вам доведеться проробити шлях до будинку на автомобіля без страхівки.

Рекомендую заздалегідь розрахувати вартість поліса з допомогою калькулятора. Це допоможе застрахуватися від можливих помилок співробітників.

Купівля вогнегасника, аптечки, знака аварійної зупинки. Відсутність одного з трьох перерахованих предметів в рухомому автомобілі призведе до того, що співробітник поліції  матиме право виписати штраф.

Отримання інформації про найближчу хорошу заправку. Цей пункт актуальний для ситуації, коли Ви купуєте автомобіль досить далеко від будинку і не маєте інформації про найближчих заправка. Будь-який менеджер автосалону проконсультує Вас з цього приводу.

Шлях до заправки. Заправка. Цей пункт варто включити в список, щоб не забути заправитися (купівля автомобіля ситуація досить нервова, тому статися може всяке).

В залежності від ситуації в даний список може додатися, наприклад, пункт, пов’язаний з купівлею шипованої гуми прямо в автосалоні, якщо Ви забираєте автомобіль взимку. На практиці гума в автосалонах коштує значно дорожче, ніж у спеціалізованих магазинах, а вибір її значно менше.

План огляду автомобіля

План огляду нового автомобіля необхідно складати з урахуванням особливостей конкретної обраної Вами моделі. Рекомендую при цьому ґрунтуватися на інформації, отриманій:

1. з офіційного сайту виробника автомобілів;

2. з попереднього договору, укладеного між Вами та дилером;

3. з тематичних форумів і клубів.

Кожним з цих джерел слід користуватися в рівній мірі. Як правило, сайти автовиробників замовчують про деякі деталі, які передбачені в конкретній комплектації, тому таку інформацію можна отримати лише у користувачів тематичних сайтів.

Особливості складання плану. План слід записувати у блокнот, кожне найменування має починатися з нового рядка. Поруч з кожним рядком необхідно залишити місце для того, щоб при огляді автомобіля поставити відмітку про успішність виконаної операції (галочку, плюсик тощо).

Перейдемо безпосередньо до плану. У мене він мав приблизно такий вигляд:

1. Зовнішній вигляд елементів кузова

– ліве переднє крило;

– праве переднє крило;

– ліве заднє крило;

– задній бампер;

– передній бампер.

2. Перевірка замків автомобіля

– двері;

– багажник.

3. Багажник

– підсвічування;

– запаска;

– домкрат;

– балонний ключ;

– буксирувальний гак;

– гачок для зняття ковпаків.

4. Зовні

– лючок бензобака;

– буксирувальні петлі (спереду і ззаду);

– молдинги;

– тиск шин (2.0 – 2.2);

– ковпаки (знімати).

5. Салон

– включення світла при відкриванні дверей.

5.1. Сидіння

– пристебнутися ременями на кожному;

– зовнішній огляд кожного;

– регулювання по висоті ременів безпеки;

– перевірити рух сидінь вперед-назад;

– перевірити нахил спинки вгору-вниз.

5.2.

– огляд оббивки даху;

– огляд статі;

– бічні дзеркала;

– центральне дзеркало;

– регулювання керма по висоті;

– перемикання всіх передач;

– аудіопідготовка;

– склопідіймачі;

– ручник;

– відкривання/закривання дверей;

– відкривання/закривання багажника.

5.3. Завести

– подивитися лампочки на приладовій панелі.

5.3.1. Світлові прилади

– лівий поворот (3);

– правий поворот (3);

– аварійка (6);

– ближнє світло (2);

– далекий світло (2);

– габарити (4);

– протитуманні фари (2);

– протитуманний ліхтар (1);

– ліхтар заднього ходу (1);

– гальма (2).

5.3.2.

– гудок;

– тахометр;

– спідометр;

– склоочисники;

– склоомивача;

– електросклопідйомники;

– гідропідсилювач керма;

– рециркулятор повітря;

– підігрів заднього скла;

– лампочки в салоні;

– наявність подушок;

– пічка;

– центральний замок;

– козирки;

– тонування;

– прикурювач.

6. Капот

– відкрити;

– бачок омиваючої рідини;

– рівень масла;

– захист піддону картера;

– рівень гальмівної рідини;

– рівень охолоджуючої рідини.

7. Перевірити

– номер кузова (ПТС);

– номер двигуна (ПТС);

– два ключа;

– сервісна книжка;

– інструкція;

– у всіх документах наявність печаток і підписів;

– гарантійна книжка;

– договір;

– акт приймання-передачі.

Як Ви бачите, список в свій час у мене вийшов вельми і вельми значний. У Вас він повинен бути приблизно таким же. Сміливо беріть цей список за основу і вносьте в нього власні корективи.

При складанні списку слід звернути увагу на найдрібніші деталі. Наприклад, щоб якісно провести огляд кузова автомобіля, вкажіть у списку всі його деталі. Це дозволить провести перевірку послідовно, нічого не пропустив і не забув.

Крім того, при складанні списку слід розбивати перевіряються елементи на групи. Наприклад, спочатку запиши все те, що потрібно перевірити зовні автомобіля. Після цього, внесіть в список ті елементи, які Ви перевірите, сівши в салон. Потім наведіть перелік пристроїв, роботу яких можна перевірити тільки після включення двигуна і т. д.

Чим докладніше буде список, тим краще і швидше Ви зможете перевірити працездатність всіх функціональних вузлів Вашого автомобіля.

Список речей, які потрібно взяти з собою.

Третій список, який слід скласти у блокноті – список речей, які потрібно взяти з собою. У нього необхідно внести документи (паспорт, права, документи автосалону, документи про оплату), гроші (для покупки страховки, комплекту автомобіліста, гуми), квитки (якщо покупка здійснюється в іншому місті), картку або навігатор (якщо не знаєте дорогу додому), папки-куточки для документів (рекомендую взяти таких папок кілька) і т. п.

Якісна підготовка до фінального відвідування автосалону полягає у підготовці цих 3-х списків.

Як забирати машину з салону?

Як Ви, напевно, вже здогадалися, сам процес отримання автомобіля в автосалоні має відбуватися чітко за складеним вище планів.

Проте деякі особливості процесу я все ж таки підкреслю.

1. Спочатку оглядаємо автомобіль і перевіряємо всі його функції, а лише потім підписуємо документи.

2. Якщо в автомобілі Вас щось не влаштовує, то за бажанням вимагаємо у менеджера або надання іншого автомобіля (який швидше за все доведеться чекати), або усунення недоліку на місці (теж доведеться чекати), або який-небудь подарунок (наприклад, зимову гуму).

3. Якщо автомобіль має пошкодження лакофарбового покриття, то з великою часткою ймовірності менеджер встане спиною саме до цього місця, щоб загородити його від Вас. Зверніть на це увагу.

4. Перевіряйте всі документи надзвичайно уважно (щоб всі цифри збігалися).

5. Після того, як оформили всі документи, складіть їх в 2 папки.

6. Після того, як Ви покинули територію автосалону, не поспішайте відразу ж їхати на дорогу. Для початку зупиніться (якщо цей маневр заборонений, увімкніть знак аварійної зупинки) і ще раз перевірте наявність всіх необхідних документів. Після цього налаштуйте салон автомобіля під власні габарити (відрегулюйте крісло, дзеркала, рульову колонку).

Крім того, в процесі спілкування з менеджером Ви швидше за все не запам’ятайте призначення всіх кнопок і важелів в автомобілі. Тому під час зупинки спробуйте запам’ятати хоча б ті, які знадобляться Вам безпосередньо в процесі руху.

Після виконання всього перерахованого вище Ви можете зі спокійною душею їхати спочатку на заправку, а потім і в бік будинку.

Хоча процес покупки автомобіля на цьому можна вважати закінченим, в серії “Як купити машину з розумом” будуть опубліковані ще кілька статей, в яких будуть розглянуті особливості реєстрації автомобіля та першого проходження технічного огляду.

Удачі на дорогах!