Канцелярський ніж – один з універсальних інструментів, без якого не обійтися в офісі. Він необхідний при виконанні ремонтних або опоряджувальних робіт, організації переїздів, приймання товарів на складі. Його використовують у всіх сферах, де потрібно оперативно і точно розрізати велику кількість паперу, картону або пластику.
При виборі цього інструменту потрібно враховувати особливості його конструкції, розміри, наявність додаткових функцій. Каталог канцелярських ножів дозволяє ознайомитися з їх різними модифікаціями, підібрати підходящий варіант. Він повинен відповідати двом основним вимогам – висока якість і зручність постійного використання.
Конструкція і розміри канцелярського ножа
Інструмент складається з пластикового корпусу, леза, системи його фіксації. Ці елементи завжди присутні в стандартній модифікації, яку можна знайти у більшості продавців. Спеціальний розділ каталогу присвячений ножів. Серед них присутні не тільки прості варіанти, але і моделі з ускладненою конструкцією, збільшеною міцністю, довговічністю.
Інструменти цієї категорії поділяють на групи з урахуванням ширини леза. У продажу є кілька розмірів:
- 7 мм – найменший варіант, призначений для виконання простих операцій;
- 9 мм – найбільш поширений ніж канцелярський для роботи з картоном, папером;
- 18 мм – будівельні моделі, легко розрізають пластик, лінолеум, інші матеріали.
Стандартний ніж з лезом шириною 9 мм теж може активно використовуватися в побуті, будівництві. Його ріжучий поверхня не погнеться і не зламається при роботі з товстими або жорсткими матеріалами. Але самими маленькими моделями розрізається тільки папір офісний або тонкий картон. Їх не рекомендується використовувати для вирішення інших завдань.
Як перевірити корпус і якість фіксатора
Фіксатор – важливий елемент канцелярського ножа, що впливає на ефективність його застосування, що захищає від випадкових порізів. Найпростіші інструменти комплектуються пластиковими обмежувачами. Лезо рухається в корпусі при їх поділі, залишається на одному місці при зближенні.
Але для тривалого використання рекомендується вибирати ножі з металевим фіксатором. Він має низку переваг:
- зручність управління – обертається гвинт для висунення леза;
- надійність – елемент зазвичай виготовляється з якісної сталі;
- простота використання – притискна пластина прискорює будь-які роботи.
Корпус і додаткові елементи ножів
Будь-які канцтовари, призначені для багаторазового використання, повинні бути надійними і безпечними. Ножі для офісу не є винятком з цього правила. Їх корпус можуть виготовити зі звичайного пластика, який швидко зламається через постійні навантажень. Рекомендується вибирати моделі, посилені металевим футляром. Він приймає на себе все навантаження під час роботи, оскільки всередині нього рухається лезо інструменту. Це набагато подовжує термін служби моделі.
До додаткових елементів канцелярського ножа відносять порожнину для зберігання запасних лез, гумові вставки і спеціальні поглиблення на задній кришці. Призначення останніх викликає найбільшу кількість запитань серед покупців. Такі щілини призначені для відламування затупившихся металевих частин.
Інструменти цього типу не заточують. На їх ріжучої поверхні є спеціальні канавки, які розташовані через рівні проміжки. Якщо лезо затупляется або приходить в непридатність, то задню кришку корпусу знімають, вставляють метал в поглиблення і відламують зіпсовану частину. Таким способом ніж можна відновлювати 4-5 разів.