А Ви любите чай? А чи пробували справжні китайський чай з провінції Юньнань? Якщо ні, тоді Ви зовсім нічого не знаєте про чай та його смакові властивості. Звичайний чай з мас-маркету – це зовсім інший вид чаю, що не має жодної схожості з справжнім китайським пуером.
Що ж таке пуер?
Пуер- спресований справжні китайський чай з провінції Юньнань https://newtea.ua/uk/chay/puer. Ті в цій провінції можна знайти унікальні сорти чаю, що завдяки кропіткій роботі перетворюються в пуери. Ще в давнину, пуери пресували в різні форми для більш компактного перевезення, сьогодні ж це роблять виключно для традиції. Їх можна зустріти в вигляді цеглини, млинця, гнізда, гарбуза та інших.
Технології обробки чаю
Весь час, що збирається на плантація обробляється двома способами:
- За технологією Шен;
- За технологією Шу.
Технологія Шен бере свої початки з далекого минулого, як тільки починали обробляти чай. Ця технологія передбачає збір сировини та висушування на свіжому повітрі, виключно в тіні. Далі такий чай проходить обробку при високій температурі протягом 15-ти хвилин. Після чого чай просушується та перетворюється в темніші листки. Далі їх уже передають на заводи, де їх пресують в пуери. В цьому процесі задіяні тисячі робітників. Потім пуери сушаться та вистоюються протягом років. Чим довше строять пуери, тим кращий смак вони передають.
Технологія Шу є більш сучаснішою та передбачає збирання чайних листків на заводах у великі купи. Далі їх поливають водою та накривають герметичним ковпаком. Так відбувається процес відпарювання. Температура досягає близько 70 градусів. Листя регулярно перемішують та під впливом температури воно темніє та набуваю чорного кольору. 45 днів – середній час пропарювання чаю. Після цього його фасують та пресують в млинці.
Обидві технології використовують сьогодні. Кожна з ним впливає на смак чаю та його присмак. При технології Шен листки залишаються більш світлими та надають не такий темний відтінок чаю. При технології Шу чай буде мати темний насичений відтінок з присмаком гірчинки.
Якість та смак чаю перш за все залежить від сировини. Чим якісніша сировина, тим насиченіший та витончений смак чаю. Якщо чай належної якості, він не буде мати жодного сміття, усі листки мають були однакового розміру. Також на смак впливає тривалість витримки. Чим довше витримувався чай, тим смачнішим він буде. Чай, що витримувався 20 років, вважається одним з найкращих та має вишуканий, аристократичний смак.