Кожна жінка проходить через етап клімактеричного періоду. Він настає приблизно в 40-45 років, і може тривати до 7-10 років
Клімакс є нормальним фізіологічним процесом, при якому згасає репродуктивна функція жінки. Це непростий період, який супроводжується неприємними змінами в організмі. Клімакс безповоротний процес, який не можна зупинити, але можливо полегшити. Німецький рослинний препарат Климадинон https://klimadynon.com.ua/chto-takoe-klimaks-vse-o-klimaktericheskom-periode/ благотворно впливає на жіночий організм, здатний до гормональних змін.
У кожної жінки призупинення репродуктивної функції настає в різному віці. Це залежить від кількох факторів: загального стану організму, наявності зайвої ваги, генетичної схильності, способу життя і ін. Перші симптоми клімаксу виявляються поступово, і якщо не звертати увагу на сигнали організму, їх можна пропустити. До перших симптомів відносять зміни в менструальному циклі: великий проміжок між початком місячних, скорочення тривалості місячних, збільшення / зменшення крововтрати. Ці симптоми можуть свідчити про швидке в’янення функції яєчників:
- Сонливість, постійна втома, зниження працездатності.
- Набір ваги без зміни харчових звичок.
- Зміни в поведінці: дратівливість, різкі перепади настрою, тривожність, агресивність та ін.
- Збільшення температури тіла до 37-37,5 градусів.
Прояви клімаксу може супроводжуватися сухістю, сверблячкою, неприємними відчуттями в піхву, розладом сну, головними болями. Під час настання менопаузи варто відвідувати гінеколога частіше, ніж зазвичай, оскільки цей період сприятливий для розвитку інших гінекологічних захворювань.
Як полегшити клімакс
Можливо відстрочити настання клімаксу. Лікарі рекомендують стежити за масою тіла, відмовитися від куріння, звести до мінімуму вживання алкоголю. Категорично не можна самостійно призначати вживання гормональних препаратів для відстрочки прояву клімаксу. Але негативні прояви менопаузи на жіночий організм можна полегшити за допомогою простих дій.
- Приділяти достатньо часу для відпочинку і сну.
- Дотримуватися збалансованого режиму харчування.
- Вживати кальцій і вітамін D.
- Носити зручний одяг з натуральних тканин, відмовитися від взуття на високих підборах.
- Регулярно займатися фізичними вправами, додати прогулянки в режим дня.
Усунути симптоми і полегшити загальний стан організму допомагають натуральні препарати, але приймати їх варто тільки після консультації з лікарем-гінекологом.