Вольдемар Воронцовський – керівник і головний редактор блогу Zarobitok.Press і ще кількох тематичних ресурсів (ITstatti.in.ua). Практикуючий інтернет-маркетолог (керівник відділу) і приватний підприємець більше 10 років. Експерт у створенні сайтів, SEO, монетизації сайтів різними способами, онлайн-маркетингу. А також знайомий з багатьма іншими варіантами заробітку в Інтернеті-починав колись, як і всі, з найпростіших.
Більше даних про освіту, онлайн-діяльність + підтвердження експертності та контакти є за посиланням.
– Розкажіть про себе. Яким видом діяльності ви зараз займаєтеся? Скільки часу в цій сфері?
Заробітком в Інтернеті я почав цікавитися ще в універі, пам’ятаю як вводив капчі за якусь частину від центру, але на висновок тоді так і не заробив. Одна людина тоді ще в асьці порадив, що якщо хочете заробляти в інтернеті, то робіть сайти, ось і в 2009 я почав вивчати wordpress, html, css, js і робити перший сайт. Він живий і донині.
Зараз займаюся інтернет-маркетингом, аналітикою і веб-розробкою, але в більшій частині, не як безпосередній виконавець, а як постановник, координатор і контролер завдань за цими напрямками. Працюю керівником відділу маркетингу в одному інтернет-магазині, також паралельно розвиваю парочку своїх проектів.
– У скільки років почали думати про заробіток грошей? Як думаєте, зараз реально підлітку з нуля навчитися і почати заробляти гроші ще в школі?
Я заробляв дитиною в селі багатьма способами. Збирав різні лікувальні трави, сушив їх і здавав, ягоди, гриби також продавали.
Зараз перші гроші заробити ще простіше, так як можна не виходячи з дому освоїти якийсь простий навик, наприклад, додавати товари в інтернет-магазин, правити фото товарів в Фотошопі, писати тексти. Це хороші варіанти для старту, а з часом можна вдосконалити навички, отримувати більше або розвиватися в інших більш складних, але і краще оплачуваних напрямках. Наприклад, ми зараз в інтернет-магазині, де я працюю, платимо фрілансерам 12 грн за додавання товару згідно нашого ТЗ.
– Ви є власником і керівником блогу Zarobitok.Press. розкажіть про нього трохи. Наскільки важливий для вас цей проект. Які ставите цілі і плани на його рахунок?
Монетизація ресурсу-контекстна реклама від Google.Adsense, ще є реклама від Яндекс і реферальні посилання, але вони дають незначний дохід.
Взагалі, тематика сайту https://zarobitok.press прибуткова. Наприклад, одна топова стаття, на написання якої було витрачено доларів 10, за 2 роки принесла 3,5 тис.дол.
Практично щотижня отримую листи на пошту з пропозиціями його продати, але поки не планую. Але, хочу зазначити, що і конкуренція велика. Щоб рости, потрібно постійно впроваджувати нові фішки, інакше конкуренти швидко обганяють. Ось якраз зараз проходжу навчання у Романа Пузата з розвитку інформаційних сайтів.
Основна мета – збільшення відвідуваності, це точка зростання для блогу в плані прибутковості в даний момент. Для цього шукаємо цікаві для нашої аудиторії теми і пишемо статті. Зараз вводимо нову рубрику-інтерв’ю з практиками, тобто людьми, які вже заробляють в Інтернеті і вони діляться своїм досвідом.
А також постійно потроху працюю над оптимізацією. Аналізуючи конкурентів і експериментую, завжди можна зробити краще те, що вже є.
– На вашу думку, це взагалі перспективний напрямок-створення інформаційних сайтів з нуля в 2021 році?
Так, але тут багато нюансів. Якщо створювати перший сайт, щоб потім на ньому заробляти, то потрібно розуміти, що перші півроку ви навряд чи щось заробите. А ось працювати потрібно багато. Для початку розібратися, як створити сам сайт. Вибрати тему. Розуміти, що таке семантичне ядро, просування, як працюють пошуковики Яндекс і Гугл і багато іншого. Ну і, звичайно ж, наповнювати якісними текстами.
Якщо ці поняття вам зовсім далекі, то краще знайти розумне навчання і пройти його. Можна і самому розбиратися, але це може бути довго, і не факт, що правильно.
– З якими сайтами для заробітку в Інтернеті Ви знайомі особисто? Що пробували?
Як я вже писав, пробував багато від заробітку на групах в ВК до сайтобудування, але з останнього можу виділити продажу по дропшиппінгу (за посиланням в статті описаний мій досвід заробітку на продажах через дропшиппинг). Для цього не треба багато знань або грошей, досить знайти кілька надійних постачальників товарів з хорошими умовами і розмістити ці товари на різних дошках оголошень, маркетплейсах і прайсових агрегаторах.
Якщо говорити в Україні, то вибираєте товар, шукайте постачальника в Інтернеті, публікуєте оголошення на ОЛХ, якщо продажі є, то створюєте сайт на Проме, розширюєте асортимент, потім з Прома вивантажуєте на Розетку, Хотлайн і т.д. Так за період від декількох місяців до півроку активної роботи можна вийти на оборот під 100-120 тис. грн. на місяць і до 20 тис.грн. або 800 доларів чистого прибутку на місяць.
– У яких сферах в інтернеті або офлайн ви бачите перспективу і зростання в плані заробітку грошей?
Напевно, важливіше зосередиться не на тому, що теоретично принесе більше грошей, а на тому, що ближче до душі. Треба більше пробувати і робити висновки.
– Побажання читачам, які зараз в пошуку-чим зайнятися, щоб заробляти собі на життя, та й не тільки.
Менше думати, більше робити і не гальмувати! Поставте мету і йдіть до неї незважаючи на те, що говорять інші!
Інтерв’юер – Сергій Косенков.