Комфорт і затишок – обов’язкові складові повноцінного відпочинку. Щоб добре відпочити після важкого робочого дня, необхідно подбати про спальне місце: про якість постільної білизни і, зокрема, ковдри. І якщо взимку все надзвичайно легко (потрібно просто вибрати виріб тепліше), то в більш теплі пори року знадобиться таке покривало, яке забезпечить захист від легкої прохолоди і в той же час не буде занадто спекотним.
З чого роблять ковдру літній?
Шовк добре відводить вологу і має бактерицидні властивості. Він абсолютно нешкідливий для здоров’я.
Льон теж добре відводить вологу. Він майже не електризується. У спекотну погоду лляне ковдру буде сприяти зниженню температури.
наповнювачі
Це може здатися неправильним, але ковдри літні часто наповнюють пухом, шерстю і бавовною. Здавалося б, навіщо утеплювати ковдру, яке призначене для літнього відпочинку (тобто воно повинно бути прохолодним)? Справа в тому, що наповнювачі потрібні для відводу вологи. Також вони пропускають повітря, завдяки чому шкіра під час сну «дихає». Але, зрозуміло, виробники не забувають про те, що літня ковдра має бути перш за все легким. Тому наповнювача застосовується зовсім невелика кількість – не більше 100 г на кожен квадратний метр.
Бавовна і бамбук – альтернатива льону і шовку
Дозволити собі лляне або шовкове ковдру, на жаль, може не кожен. Адже виробництво цих матеріалів процес дорогий. Отже, готові вироби також матимуть високу ціну. Тому якщо немає можливості придбати літня ковдра з льону або шовку, варто звернути свій погляд на бавовну або бамбук. Такі ковдри теж досить легкі, теплі і затишні. Вони мають високу гігроскопічність і хороші термоізоляційні властивості. А в дитячих спальнях влітку на ліжках часто можна бачити байкові ковдри.
Чи можна використовувати легку ковдру взимку?
Ковдра демісезонне, звичайно, розраховане на те, щоб їм ховалися в теплу пору року. Але ніхто не заборонить укутати в нього загартованим людям, які вважають за краще прохолоду навіть взимку (наприклад, якщо в квартирі через опалення занадто жарко). Головне, щоб виріб було виконано з тонких тканин і не створювало «парилку». Якщо людина розпаритися під синтетикою, то у нього може з’явитися застуда.