Головна Цікаво Безпека меламінового посуду – розкажуть експерти «НОРМАКОМ»

Безпека меламінового посуду – розкажуть експерти «НОРМАКОМ»

Меламін – з’єднання на основі азоту. Являє собою білу речовину у вигляді дрібних кристалів. Меламін використовується багатьма виробниками як сировина для виготовлення:

  • посуду;
  • стільниць;
  • пластикових виробів побутового призначення;
  • ДСП;
  • ламинатов;
  • лакофарбової продукції.
  • властивості меламіну

У виробництві посуду та кухонного начиння використовується меламінформальдегідні смола. Ця речовина, отримане з меламіну і формальдегіду. Для такого термореактивного пластика характерні:

висока міцність;
гладка поверхня;
стійкість до механічної і хімічної дії.

Меламінову посуд можна мити в посудомийній машині. Тому такий варіант посуду зручний для закладів громадського харчування. Крім того, міняти меламиновую посуд на підприємстві доводиться набагато рідше, тому що вона відноситься до класу не б’ється. Коефіцієнт її заміщення – 3-5% за рік. Для керамічних виробів цей показник становить близько 150%.

Для транспортування продуктів використовують термоконтейнери в які можна завантажити будь-які ємності, наприклад, гастроёмкості з меламіну.

Спори про безпеку меламінового посуду

Безпека меламінового посуду викликала масу питань після Китайського скандалу в 2008 році. В цей час були масові випадки дитячих захворювань, які спровокували молочні суміші. У ці суміші виробники додавали меламін, щоб підняти концентрацію білка.

Але шкода здоров’ю меламін здатний нанести тільки в тому випадку, коли він використовується в якості харчової добавки або добрив. Але посуд, виготовлений з меламіну абсолютно нешкідлива. Це підтверджують дослідження FDA (The Food and Drug Administration).

Умови міграції небезпечних сполук

Меламін і формальдегід містяться в посуді в допустимих кількостях. Вміст формальдегіду в посуді можна порівняти з вмістом цієї речовини в поліетилені. Меламін, якщо використовувати його в посуді, також не представляє ніякої небезпеки для здоров’я.

При кімнатній температурі зв’язку – нерозривні і речовини не можуть перейти на продукти харчування. Розрив зв’язків і міграція меламіну і формальдегіду можливі при підвищенні температури понад 70 ° C, а також під впливом мікрохвильового випромінювання.

Але проведені FDA експерименти довели, що міграція небезпечних складових при температурі понад 70 ° C в 250 разів менше допустимої норми (добова допустима доза – 0,063 мг на 1 кг ваги людини).

У меламінових соусниках можна подавати солоні або кислі соуси

Використання меламінового посуду

Меламіну посуд стійкий до складних середовищ. Її можна використовувати з солоними, кислими і маринованими продуктами. У ній можна подавати як гарячі, так і холодні страви. Матеріал не змінює властивостей при температурі від -30 ° C до +120 ° C. Тому для заморозки продуктів, меламиновая посуд також підходить.

Хочете купити оптом меламиновую посуд для кафе чи ресторану, перейдіть, будь ласка, на сайт компанії «НОРМАКОМ»: https://normak.com.ua/posuda-iz-melamina

Контакти компанії «НОРМАКОМ»

Телефон: 044 383-59-50, 068 564-58-52, 066 055-18-99

Адреса: вул. Робоча 89, м Дніпро, 49008, Україна

Email: info@normak.com.ua

Instagram: instagram.com/normak_ua/

Опубліковано на замовлення
Ideas Bureau Slav.ua