Головна Цікаво Як правильно прийняти квартиру у новобудові у забудовника?

Як правильно прийняти квартиру у новобудові у забудовника?

Приймання нової квартири у забудовника – дуже відповідальний момент, до якого потрібно поставитися дуже серйозно. Навіть незначні на перший погляд недоробки через кілька місяців можуть перетворитися на серйозні проблеми, на вирішення яких потрібно витрачати час, сили та гроші.

Акт приймання-передачі житла проводиться лише в тому випадку, коли об’єкт зданий в експлуатацію та на квартиру є технічний паспорт. Це стандартна юридична практика, через яку проходять забудовники у Києві, Дніпрі та будь-якому іншому місті України. Проте приймати квартиру у забудовника потрібно правильно, про що поговоримо.

Підготовка

Якщо ви хочете уникнути можливих проблем у майбутньому, приготуйтеся до ретельної перевірки квартири. Для цього вам знадобиться:

  • листок паперу та звичайна ручка для письмової фіксації можливих невідповідностей;
  • ліхтарик, щоб висвітлити ті місця, куди основне світло не проникає;
  • сірники або запальничка для перевірки вентиляції;
    рулетка та рівень, щоб перевірити фактичну площу квартири та її розміри;
  • якийсь електричний пристрій для перевірки працездатності розеток (можна взяти зарядку для телефону);
  • смартфон із камерою, на яку фіксуватимуться можливі невідповідності;
  • можна ще взяти крейду, щоб фіксувати знайдені недоліки (необов’язково).

Крім цього, вам спочатку потрібно ознайомитися з договором приймання-передачі та порівняти його з документом, який видав забудовник після внесення оплати за майбутню квартиру. Якщо документи мають відмінності, наприклад, у квадратурі, то квартиру приймати не можна. Взагалі, краще вимкнути емоції і підійди до ситуації серйозно.

Перевірка якості будівельних робіт

Якщо інструменти зібрані, а в договорі немає невідповідностей, можна надсилати об’єкт. Що і як перевіряти:

  • Почніть зі стін та підлог. Перевірте, чи є тріщини, нерівності, можливо, порожнечі або западини. Також уважно дивимося по кутах, чи немає цвілі чи зайвої вологості.
  • Двері, вікна та підвіконня (якщо в договорі вони прописані). Насамперед, звіряємось з договором щодо кількості та якості вікон та дверей, після перевіряємо їхню працездатність. Двері та вікна повинні вільно відкриватися і щільно зачинятися. Додатково можна перевірити їхній рівень.
  • Далі перевіряємо площу квартири. Вона має відповідати значенням, зазначеним у договорі.
  • Переконайтеся, що забудовник встановив усі прилади та меблі, якщо вони були прописані у договорі.
  • Перевірте комунікації. Почніть із труб та радіаторів опалення, зверніть увагу на роботу системи вентиляції (сірники або запальничка). Також перевірте, як працюють крани та зливні труби. Окремо варто перевірити проводку.
  • Усі розетки повинні бути встановлені на одному рівні та щільно триматися. Перевірте напругу в мережі.

Головне – уважність та мінімум емоцій. Шах за кроком перевіряйте квартиру, звіряючись із актом приймання-передачі. Якщо все добре, підписуйте договір та в’їжджайте у нове житло. Якщо ви знайшли середні або серйозні порушення, ви маєте право вимагати компенсацію, в тому числі і в судовому порядку.