Нещодавно натяжні полотна вважалися мало не предметом розкоші, але сьогодні це простий спосіб встановити стелю в квартирі або приватному будиночку. Ціни на натяжні стелі доступніші за штукатурку або гіпсокартону, при тому, що натяжні полотна мають довгий термін експлуатації і зберігають привабливий зовнішній вигляд роками.
Чому варто встановити натяжну стелю в будинку
Роблячи ремонт, люди намагаються закінчити його якнайшвидше. Для цього необхідно вибирати монтаж таких конструкцій, які можна змонтувати за короткий період часу. До них відноситься натяжна стеля. Популярність серед користувачів пояснюється перевагами натяжної стелі.
- Вирівнювання нерівних поверхонь. Якщо спостерігається великий перепад бетонних плит, натяжне полотно зможе замаскувати нерівність без необхідності додаткового ремонту.
- Можливість вибору різних кольорів та текстури матеріалу. Полотно не обмежується білим кольором.
- Безпека матеріалу. Екологічно чистий матеріал (без токсичних барвників) не викликає алергії.
- Простота догляду. Достатньо почистити полотно вологою ганчіркою. Таким чином, просто позбутися від пилу.
До мінусів конструкції належать її крихкість: полотно легко пошкодити. У приміщеннях із натяжною стелею необхідно встановлювати додаткові джерела вентиляції.
Типи натяжних стель: який краще вибрати
Полотна для натяжних стель поділяються на два типи: з тканини та ПВХ. Найбільш доступні за ціною конструкції із ПВХ-матеріалу. Їх виготовляють їхні вінілової плівки. Завдяки тому, що матеріал можна склеювати між собою без утворення швів, вдається створювати полотна для будь-яких площ стель.
Готові конструкції мають гарний вигляд. У разі затоплення вони затримують воду. Достатньо злити рідину, але сама стеля міняти не обов’язково. ПФХ конструкції боятися відкритого вогню та високих температур. Не можна встановлювати лампи розжарювання поблизу стелі.
Тканинні стелі виготовляють із полотна трикотажного плетіння, яке виготовляють із поліестерової нитки. Це довговічний зносостійкий матеріал, який витримує низькі та високі температури. Тому матеріал (на відміну від ПВХ) може встановлюватися на балконах та відкритих навісах. Але поліестер не затримує воду у разі затоплення. Палітра кольорів також не така широка, як у полотен ПВХ, але включає більше тридцяти відтінків.