Відбулась консультативна зустріч проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», що впроваджується в Україні та зокрема у Червонограді як пілотному регіоні компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK).
Німецькі партнери презентували проєкт «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» та основні напрямки його реалізації на найближчі роки. План проєкту стосується справедливої трансформації вугільних регіонів, зокрема й на Львівщині. Основну увагу зосередили на тому, щоб створити нові можливості для жителів вугільних громад та працівників вугільних підприємств.
У консультативній зустрічі взяли участь представники компанії GIZ, Кабінету Міністрів України, місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування, державних вугільних підприємств та громадських організацій.
В онлайн режимі взяли участь представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства та департаменту економічної політики Львівської ОВА.
«В умовах збройної агресії росії проти України питання енергетичної безпеки країни постало дуже гостро. Львівщина готова до виклику, який постав перед нею в контексті зеленого переходу і необхідності реформування вугільного сектору. Для успішного проведення реформ потрібно здійснити низку стратегічних кроків.
Для нас вкрай важливим є досвід і підтримка Німеччини і Європейського Союзу для успішного закриття шахт і трансформації вугільних регіонів, адже в Червоноградському регіоні функціонує 7 шахт, а річний обсяг сплаченого підприємствами вугільної галузі податку на доходи фізичних осіб становить понад 30% від загальних надходжень у бюджет м. Червонограда.
Сьогодні, нестабільність світових ринків енергоресурсів спричинених діями держави агресора – росії, вимагає запровадження антикризових планів в енергетиці, які б передбачали стимули для обмеження споживання природного газу, що має допомогти зменшити залежність країни від російських енергоресурсів», – наголосили у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства.
В межах зустрічі наголосили, що трансформацію вугільних регіонів важливо супроводжувати створенням нових економічних стимулів, щоб на базі підприємств вугільної галузі з’явилися нові конкурентоспроможні кластери, адже обраний регіон має відповідну інфраструктуру.