Головна Цікаво І смачно, і красиво – полуниця у ландшафтному дизайні

І смачно, і красиво – полуниця у ландшафтному дизайні

Багато хто з нас вважає, що полуниця – це виключно ягідна культура. І місце її – на грядках. Але ж полуниця – не просто ягода, а й симпатичні квіточки, і різьблене декоративне листя. Чи можна використовувати полуницю у ландшафтному дизайні? Спробуємо розібратися.

Полуничний бордюр

Найпростіше висадити саджанці полуниці у вигляді бордюру. З його допомогою можна окреслити клумби, обрамити газон або створити звивисту ягідну доріжку у довільному стилі. Найчастіше як бордюрні рослини вибирають хосту, лаванду, хризантему або гвоздику, чорнобривці, петунію і т.д. Але сорти полуниці з дрібними плодами дивним чином не входять до цього списку. А даремно!

Якщо ви зібралися зробити бордюр із полуничних кущиків в один ряд, вибирайте ширину в 35-40 см. Між кожним кущиком дотримуйтесь відстані близько 30 см. Вже в рік висадки кущики зімкнуться і утворюють густий бордюр. А служити такий бордюр без поновлення буде близько 3-х років.

Полунична галявина

Якщо у вас природний сад, то полуниця як галявина – непогане рішення. Причому підійде як дрібноплідний сорт, так і безусий. Можна також підібрати ремонтантний вигляд, який пару разів на рік даруватиме саду приємний аромат «Фраголіно».

Альпійська гірка з полуницею

На камінні звичайні полуничні кущики виглядають дуже вигідно. Багато ландшафтних дизайнерів вже давно взяли цей хід на озброєння, висаджуючи їх у кам’янистих садах. Іноді з цією метою вибирають не звичайні сорти з білими квітками, а з рожевими. Якщо не чули про таких, їх насправді сьогодні у продажу досить багато. Вони не тільки цікаві з декоративного погляду, але й відрізняються непоганою врожайністю. Серед сортів із рожевими квітами багато варіантів ремонтантного типу.

Звичайно ж, така гірка потребуватиме більш частого поливу. А також потрібно стежити за тим, щоб полуниця не тіснила сусідів по гірці.

Полуничні кашпо: найпростіший варіант

Один з найпростіших варіантів – кашпо або підвісний кошик. У них нерідко садять ампельні види рослин, що звисають. Але й полуниця так «уміє» – гарно звисати із горщика. Якщо полуниця сідає і як декор і як ласощі – це ще й зручність: не потрібно нахилятися, щоб зірвати пару ягідок. А після закінчення літнього сезону, можна занести кущики в будинок і продовжити вегетативний період ще на деякий час.

Як бачите, не варто недооцінювати звичні рослини – іноді вони зі звичайних жителів грядок можуть перекочувати в найкрасивіші місця в саду!