Через постійну небезпеку та наближеність до позицій ворога, комунальникам довелось працювати в бронежилетах та касках.
Львівщина – один з 15 регіонів України, які долучилися до проєкту «Пліч-о-пліч». Проєкт має на меті допомогти відбудувати громади Херсонщини, які найбільше постраждали від агресії росії. Проєкт стартував на початку липня цього року.
Як розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, днями додому з Херсонщини повернулись наші краяни зі Самбірського та Золочівського районів.
«Попри всі загрози для людини нема нічого ріднішого за домівку, тому чимало жителів Херсонської області повернулися у свої будинки, щойно зійшла вода після того як окупанти підірвали Каховську ГЕС. Але в багатьох з них жити зараз не можна: намул, багато сміття, проблеми з водопостачанням та електрикою, пошкоджені меблі, побутова техніка, нема дахів, вікон і дверей. Щоб люди не залишалися просто неба, зі всіх областей з’їжджаються небайдужі й в межах проєкту «Пліч-о-пліч» відновлюють їхнє житло. Серед таких людей є і жителі Львівщини», – зазначив очільник Львівщини Максим Козицький.
Упродовж двох тижнів комунальники розчищали у Херсоні та інших населених пунктах будинки від завалів та намулу, спричиненого затопленням через те, що окупанти підірвали Каховську ГЕС. Серед тих, хто зголосився допомагати від Львівщини, – Руслан Ориняк. Чоловікові 55 років, він працює вантажником. Пан Руслан розповів, що вода у підвалах та гаражах осель досі залишається.
«Багато людей з Херсона евакуювались, серед місцевих, які залишились, – переважно люди старшого віку. Нам сказали, що за 300-500 метрів від нас базуються російські військові. Були постійні обстріли, прильоти поблизу інших населених пунктів. Ховалися ми, де бачили. Часом просто на землю лягали, прикривши руками голову. Працювали у бронежилетах та касках», – поділився Руслан Ориняк.
Загалом бригада складалася з десяти людей, які очищали подвір’я будинків від глини, на вулиці Проточна у Херсоні. Одного разу вони потрапили під ворожий обстріл.
«Ми потрапили під обстріл, одразу приїхав бус, щоб нас евакуювати. Нас в бригаді було 10 людей: троє зі Самбора, троє – з Бродів та ще четверо зі Золочева. Сам я пожежник і це моя друга поїздка на Херсонщину. Вперше я привозив пожежний автомобіль на потреби місцевих рятувальників у червні», – розповів ще один член бригади Степан Подоляк.
Наразі на ремонтні потреби у населених пунктах Херсонщини наша область виділила 10 мільйонів гривень. У планах відновити 300 домівок та об’єктів соціальної інфраструктури.