Із військовослужбовцями та їхніми рідними упродовж двох днів Карпатами мандрувала правнучка Каменяра Адріана Галущак.
Наприкінці літа 1884 року відбулася знакова подія в історії українського туризму – перша студентська мандрівка, організована Іваном Франком. Цю експедицію, тривалістю місяць, вважають зародженням організованого туризму на Галичині.
«На честь ювілейної дати, для популяризації внутрішнього туризму та відновлення емоційного стану наших військовослужбовців управління туризму та курортів обласної адміністрації спільно з Домом Франка організували дводенну мандрівку в межах проєкту «Терапія мандрами», – розповідає керівник управління туризму та курортів Тарас Лозинський.
У перший день учасники відвідали коростівську вузькоколійку, могилу князя Святослава у Гребеневі, зупинилися у Тухлі біля криниці, з якої пив воду Іван Франко. Також побували на екскурсії в історико-культурному заповіднику «Тустань».
«Тустань – дуже знакове місце для української історії та культури. Воно також освячене і іменем Івана Франка, тому що це була одна з перших точок на маршруті першої українсько-руської студентської мандрівки літом 1884 року. Організований туризм в Галичині веде свій родовід саме від цієї дати.
«Уже 140 років ми не просто відпочиваємо, ходимо в гори, палимо багаття, а досліджуємо свій край. Йдеться про те, що ось ця подія стала важливою для розвитку українського історико-пізнавального, краєзнавчого, зеленого, пішохідного, екологічного туризму. Тобто одразу кілька напрямів, які зараз надзвичайно трендові. І для нас як для представників Дому Франка, який маю честь очолювати, надзвичайно важливо, що в центрі цих подій стояв саме Іван Франко», – зазначив директор Дому Франка Богдан Тихолоз.
Загалом участь у мандрівці взяло 50 осіб, серед яких і ветеран війни Віктор Пермяков.
«Вперше беру участь у проєкті «Терапія мандрами». Раніше дивився у соцмережах, як люди відпочивають зі своїми сім’ями, повернувшись із військових дій. Сьогодні я тут і вважаю, що така терапія є вкрай необхідна. Немає поки протоколів як це адаптовувати військовослужбовців в мирне соціальне життя. Вважаю, що це перший такий крок. Туризм як рушій. Тому запрошую всіх приїжджайте, відпочивайте, реабілітуйтесь, лікуйтесь, зцілюйте не тільки кволе тіло, а й хвору душу», – поділився чоловік.
У другий день відбувся похід на гору Чорна Ріпа, висотою 1285 м.
До організації мандрівки долучилися Дім Франка, Славська ТГ, Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді, історико-культурний заповідник «Тустань», туристичний комплекс «Захар Беркут», гірська оперативно-рятувальна служба.