Як відомо, 28 січня Верховна Рада України на позачерговому засіданні скасувала 9 із 12 прийнятих 16 січня т.зв. "ручних" або "диктаторських" законів, які суттєво обмежували громадянські свободи. Таким чином влада виконала одну з вимог Майдану. Також у цей день було відправлено у відставку ненависний уряд М.Азарова. Здавалось, що ці перші кроки, які суттєво зменшили напругу в суспільстві, будуть не останніми. На це, до речі, дуже сподівалась опозиція, переговорники якої чекали 29 січня на наступні кроки від влади – йшлося про звільнення затриманих у незаконний спосіб активістів Майданів. Цього дня після урочистостей з нагоди 96 річниці бою під Крутами ми зустрілись з народним депутатом Іриною СЕХ, яка прокоментувала хід переговорного процесу:
– Насамперед хотіла пояснити нашим виборцям, усім галичанам таку річ. Чую, що лідерам опозиції закидають, мовляв, як вони можуть тиснути руку В.Януковичу після усього цього, що він зробив. Маємо розуміти, що це перемовини, початок яких передбачає і таку процедуру як рукостискання – своєрідний посил до прийняття компромісних рішень. Наголошую, саме компромісних, на які і ми часом змушені іти. Особливо тепер, коли в заручниках у влади перебуває стільки наших побратимів. Ми не знаємо, яке у них самопочуття, чи їх катують, чи в них у якийсь незаконний спосіб, шантажу приміром, вибивають неправдиві свідчення тощо. Приміром, у Лук’янівському СІЗО перебуває 5 хлопців з Львівщини. А ще є затримані у Запоріжжі, Черкасах. Тому ми зацікавлені, аби якнайшвидше їх звідти витягнути. І це при тому, що не змінюємо своїх вимог: негайно звільнити заарештованих рішеннями судів, звільнити тих людей, яких затримано і які очікують судів. Зупинити переслідування активістів спротиву.
Як перший крок з нашого боку сьогодні (йдеться про 29 січня) буде звільнено від протестувальників Міністерство аграрної політики. Сподіваємось на адекватні кроки влади. При цьому зауважу наступне: коли людей буде звільнено, необхідно ухвалити закон про скасування кримінального переслідування учасників протестів. Ми наполягаємо, щоб це була реабілітація, а не амністія.
Проте цього дня ми так і не дочекались добрих новин від Ірини Сех з парламенту: у хід прийняття компромісного закону втрутився сам гарант – до речі, сторона перемовин – і погрозами про розпуск Верховної Ради схилив своїх однопартійців до прийняття закону про амністію, який вже "охрестили" як "закон про заручників" – він може вступити в дію через 15 днів у випадку звільнення усіх зайнятих протестувальниками державних органів та вул.Грушевського. Експерти сумніваються, що так вимоги будуть виконані. Перемовини між владою і опозицією мають бути продовжені, і не лише на Банковій, і не лише у звиклому форматі.