Головна АТО Якщо українці не бажають потонути у власному смітті, вони таки повинні стати...

Якщо українці не бажають потонути у власному смітті, вони таки повинні стати на цивілізований шлях

Керівники місцевих рад району підтримали ініціативу голови Буської районної ради Володимира Замроза щодо залучення іноземного інвестора, який займатиметься вивезенням з території Бущини твердих побутових відходів (ТПВ).

Як відомо, на останній сесії районної ради (14 серпня) йшлося про інвестиційний проект від фонду ЕДІФ за програмою Еко Верде. Нам пропонують замість сміттєспалювального заводу екологічно чисте підприємство зі збору, сортування та переробки ТПВ, яке обслуговуватиме мінімум 4-5 навколишніх районів, що дасть ще й додатково 300 робочих місць. Для цього необхідно, з нашого боку, надати інвестору майданчик площею 4 га для розміщення такого заводу, а також певні гарантії. Йдеться про делегування окремих повноважень місцевої ради (щодо поводження з ТПВ) на укладення угоди районною радою.

Відповідні рішення сесії місцевих рад мають прийняти у ці дні з тим, аби на чергову сесію районної ради винести питання проукладення угоди з інвестором, аби той зміг вже зараз приступити до розробки проектно-кошторисної документації. Такий механізм уже завершено у сусідній Іванофран-ківщині, а у Молдові, до слова, інвестор уже приступає до будівництва подібних об'єктів.

Голови місцевих рад Бущини, хоч і підтримують реалізацію такого проекту, бо саме на них нині лежить відповідальність за вивезення сміття, та й вони мають найбільше проблем з природоохоронцями за засміченість та стихійні сміттєзвалища, висловлюють скептицизм щодо самої організації збирання відходів. Річ у тім, що ця послуга буде, зрозуміло, платною (тариф, до речі, затверджується місцевою радою), проте, знаючи настрої наших громадян, переконані, що не усі погодяться на це.

Як розповів один з керівників сільради, виконком був змушений зменшити до 2 грн плату за вивезення сміття, бо мешканці масово відмовлялись від цієї послуги, натомість далі почали вивозити непотріб у лісосмуги.

Зазначу, що це може бути справді проблемою, бо для кардинальної зміни у менталітеті потрібні роки (до речі, аби привчити німців до порядку і роздільного збирання відходів знадобилось десятиліття. І влада саме на пропаганду цього, як і екоосвіту, витратила чимало коштів).

Але якщо українці не бажають потонути у власному смітті, вони таки повинні стати на цивілізований шлях. Іншого не дано.

Микола ІВАНЦІВ