Головна АТО Коли закінчиться війна, нас почнуть переслідувати – доброволець

Коли закінчиться війна, нас почнуть переслідувати – доброволець

Члени добровольчих батальйонів не бажають через суди відстоювати своє право на пільги як учасники бойових дій.

Така думка прозвучала під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Дніпропетровськом на тему:  «Як і хто використовує добровольчі формування для зони АТО?»
– Це якесь божевілля. Ти приїжджаєш з війни, хочеш відпочити, родина тебе чекає. А тобі потрібно в цей час судитися, кудись ходити і все це вирішувати. Я думаю, що цим взагалі повинні займатися держоргани, – каже боєць українського добровольчого корпусу «Правого сектора» Денис «Росомаха».
За його словами, люди хочуть отримати статус учасника АТО, але дехто, навіть фінансово, не подужає витрат на адвокатів та суди.
З ним погоджується його колега  з Дніпропетровська Віктор «Орел».
– Добровольці – це хлопці і дівчата, які пішли на фронт в той час, коли чиновники залишаються на місцях і продовжують користуватися державними пільгами. І для них, чиновників, як ми бачимо, ці питання неактуальні. Для них ці бої, коли гинуть хлопці та дівчата, це щось дуже далеке. І я не мав би ілюзій, що нас признають учасниками бойових дій. Хіба що під тиском громадкості. Ми бачимо, що коли наші хлопці ризикують життям, то всякі опозиційні блоки вільно собі засідають у Верховній Раді, – каже боєць «Правого сектора» з Діпропетровська.
Ще один представник «Правого сектора» стверджує, що чудово проживе і без цього статусу. 
– Я пішов воювати не за якісь гроші, не за якийсь статус бути легалізованим. Але легалізуватися треба. Бо я майже впевнений, що коли закінчиться війна, нас почнуть переслідувати, тому що ми їм не вигідні.
Ми хочемо правди і порядку в нашій країні. Якщо у нас буде офіційний статус учасника АТО, то це буде важче зробити. Зараз, воюючи  на Сході, я не отримую ні зарплати, ні якихось привілеїв. Але в мене є сім’я, яка потребує, – каже «Пірат».
З іншого боку бійці добровольчих батальйонів кажуть, що їх визнали народ і суспільство. То ж владі не залишиться нічого іншого, як теж це зробити.
А ось юрист, керівник Центру правового захисту учасників АТО Мирослава Дмитришин каже, що ці бійці не хочуть йти до суду і вимагати пільги. 
– Бійці не хочуть йти до суду. І коли ми їх у приватних розмовах питаємо: « Чому?», нам відповідають: «Чому я, людина, яка добровільно воювала і воює, повинен ще щось доводити у суді? Я ж захищав незалежність цієї держави». Для них це образа. Через це вони відмовляються від цього статусу, – каже юрист.