Головна АТО Надбужанські майданівці навідались на Яворівський полігон з допомогою

Надбужанські майданівці навідались на Яворівський полігон з допомогою

На Яворівському полігоні неподалік західного кордону гримлять постріли. Тут, на території площею понад 30 тисяч гектарів, одночасно проходять навчання та бойове злагодження декілька підрозділів Збройних сил України та майбутні офіцери. На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон) Академії сухопутних військ, що на Львівщині, активно готуються до можливих військових дій мобілізовані чоловіки та добровольці. Вони налаштовані по-бойовому і готові рушити на так звану "війну" на сході України хоч завтра. Є серед них і наші земляки з Бущини та сусідніх районів.Одні завершують навчання і скеровуються у гарячі точки, зокрема, Слов’янськ, Донецьк і Луганськ, на їх місце прибувають інші готові захищати свою Вітчизну від зовнішнього і внутрішнього агресора. 

Вони сильні духом, чого не скажеш про матеріальне забезпечення, адже військові потребують усього: від засобів захисту, форми і взуття – до води і продуктів харчування. Та поки держава не в силі «прогодувати» свою армію, на допомогу приходять пересічні українці, які готові поділитись заради миру і безпеки.

Уже давно не стоїть осторонь проблем наших військових Громадська організація "Майдан Буського району" – загалом надали підтримки майже на 80 тисяч гривень. Спочатку закупляли ковдри, подушки, матраци, постільну білизну, пізніше – розвантажувальні і бронежилети рації, прилади нічного бачення. А зовсім недавно побували на Яворівському полігоні, де передали новобранцям 7 касок і надійних бронежилетів 4 ступеня захисту.

"Вони справді надійні, – переконаний голова РО "Майдан" С.Рак, – адже пройшли відповідні тестування, які це підтвердили: постріл з автомата Калашникова на відстані 100 метрів лише подряпав керамічне покриття пластини. На такі ж 17 тисяч бронежилетів київське підприємство оборони отримало замовлення від держави."

Навідались надбужанські майданівці не лише до вояків на Яворівському полігоні, але й виконали прохання земляків зі Словіти, Якторова, Сасова, що на Золочівщині. Хлопці, які сьогодні несуть службу в Слов’янську, також отримали бронежилету а вдячні односельці зібрали 9 тисяч гривень на потреби армії та передали їх ГО "Майдан".

"Загалом небайдужих людей є чимало, – розповідає Степан Рак, – це і дорослі, і діти. Наприклад, випускники Буської другої школи передали на потреби армії 2 тисячі гривень, тернопільські і місцеві артисти після благодійного концерту з ініціативи Ганни Грушицької – 1450 гривень, колишній голова РДА -2 тисячі гривень. Є й такі, як Василь Гачкевич, – щомісяця вносить свою лепту.

Завдяки багатьом надбужанцям майданівці закупили для зовсім юного буського солдата – водія Михайла Воронов-ського, який на сьогодні перебуває в зоні АТО – GPS-навігатор (956 грн), набір ключів (880 грн), головний убір і військову форму виробництва Великобританії, футболки та взуття (на знімку внизу). На сьогодні вони чекають на нову партію бронежилетів, аби надійна броня захистила життя українських солдатів.

Ірина ГАЄВСЬКА