В понеділок, 30 квітня, у Храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, відбулась презентація другого тому «Книги пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України». Видання – данина пам’яті героям,
які упродовж 2014-2017 років загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність танедоторканність нашої держави. Серед них імена та прізвища двох бущан – Василя Ковалика з Яблунівки та Володимира Колтуна з Полонич, які загинули під Зеленопіллям на Луганщині 11 липня 2014 року.
Участь у заході взяли представники влади, родини загиблих учасників АТО з Бущини та інших районів області, м.Львова, працівники центрів соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, військовослужбовці, волонтери та громадськість.
«Неможливо вповні відчути той біль, який переживаєте сьогодні Ви, біль утрати найрідніших – чоловіків, братів, синів. І навіть якщо вам видається, що всі навколо все забули, повірте, що це болить і безцінний внесок ваших батьків, синів, чоловіків не є даремним. Адже сьогодні на лінії зіткнення ми маємо іншу армію, забезпечення, переконання. І це сталось не просто так, а завдяки тому, що ваші рідні вийшли захищати державу першими. Суспільство пам’ятає і шанує наших героїв», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Книга створена за територіальним принципом. Другий том – це імена загиблих героїв із Львівської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської областей та Автономної Республіки Крим. Натомість перше видання – данина пам’яті полеглих із Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської та Закарпатської областей.
«Збір інформації про війну, а також про ті страшні втрати, які ми несемо, розпочався з перших днів військових дій. Спершу було створено сайт «Книга пам’яті полеглих за Україну» на якому розміщено найповнішу інформацію про всіх наших загиблих героїв. Пізніше у 2016 році, за підтримки Міністерства оборони України ми розпочали підготовку друкованого видання. Книга – це наше зобов’язання пам’ятати, берегти і передавати прийдешнім поколінням подвиг, який був здійснений нашими військовослужбовцями, а також зобов’язання не лише пам’ятати, ай цінувати можливість жити у вільній державі, ростити наших дітей і зробити все для того, щоб наша країна залишалася вільною», – зазначила упорядниця книги пам’яті, співробітниця Національного військово-історичного музею України Оксана Корнієнко.
Примірники видання, по завершенні заходу, вручили родинам полеглих захисників України.
Додамо, що інформація, вміщена у виданні, базується на відкритих джерелах Міністерства оборони України, інтернет-ресурсах, а також зібрана шляхом безпосереднього контакту з учасниками бойових дій, родинами загиблих, громадськими активістами, журналістами тощо.