Головна Цікаво 3 експрес-тести на визначення раку, які ви можете провести прямо зараз

3 експрес-тести на визначення раку, які ви можете провести прямо зараз

104
виявлення раку на ранній стадії

Чим раніше виявлена хвороба, тим більше шансів на успішне лікування!

Більшість форм раку піддаються лікуванню — но його успіх залежить від того, як швидко була виявлена хвороба і як далеко вона встигла зайти. Важливо знати ранні симптоми і ознаки захворювань (багато з них — загальні для більшості форм раку) і регулярно проводити самооглядиі дослідження у лікаря. Наведені нижче тести не дають стовідсоткової гарантії виявлення ранніх форм раку, але їх регулярно проведення суттєво підвищує ймовірність ранньої діагностики. І пам ” ятайте: при будь-яких насторожуючих симптомів і зміни вашого тіла — обов’язково звертайтеся до лікаря!

Перевірка родимок

Рак шкіри — одна з найбільш складних і важко піддаються лікуванню форм захворювання. Найчастіше новоутворення, які говорять про розвиток хвороби, з’єднання є на шкірі (але важливо так само регулярно перевіряти очі — іноді меланома утворюється на сітківці) і тому важливо регулярно проводити самоогляд. Для цього уважно вивчіть свої родимки. Вісь що повинно вас насторожити і змусити звернути до лікаря:

  • Родимки або родимі плями, діаметр яких перевищує 6 мм;
  • Родимки з нерівними або розпливчастими краями, а також несиметричні, неправильної форми;
  • Родимки і новоутворення незвичайного кольору;
  • Будь-яке новоутворення, що виступає над шкірою.

Також переконайтеся, що у вас немає цих симптомів меланоми, які ніяк не пов’язані з родимками.

Самоогляд грудей

Після 50 років лікарі рекомендують жінкам не рідше, ніж один раз у два роки проходити мамограму, а до того — регулярно проходити огляд у мамолога і за необхідності УЗД молочних залоз. Але саме просте і ефективне, що ви можете зробити для контролю здоров’я вашої грудей — це щомісяця проводити самостійний огляд. Робити це слід на 5-6 день циклу (якщо ви вже пройшли через менопаузу, то в один і той же день місяця) і звертати увагу на такі зміни:

  • Рідина і виділення з сосків (іноді їх можна визначити тільки по слідах білизна або одяг);
  • Зміна форми або розміри грудей (збільшення, асиметричність тощо);
  • Зміна структури шкіри (менш еластична, нагадує лимонну кірку — все це привід звернути до лікаря);
  • Зміна форми і розміру сосків;
  • Новоутворення.

При самостійному огляді виявляється до 90% всіх новоутворень. Більшість з них є безпечними для здоров’я, але в будь-якому разі, якщо ви помітили щось насторожує, обов’язково зверніться до лікаря.

Зважування

Регулярно стежити за своєю вагою і звертати увагу на його зміни — також важливий спосіб профілактики раку. Справа в тому, що різке і нез’ясовне схуднення супроводжує більшість форм захворювання — рак шлунка, кишечника, матки, легенів та інших. Нез’ясовне схуднення, що з’єднання явилося, незважаючи на те, що ви не міняли ні раціон, ні спосіб життя — це привід як можна швидше звернути до лікаря.
Тому важливо відслідковувати свою вагу і хоча б раз в тиждень проводити контрольне зважування.