Швидкий після покупки ноутбук почав повільно працювати? А може він шумить, нагрівається або мимовільно відключається? Якщо хоч на одне питання відповіли «Так», то вашому лептопу потрібна «генеральне прибирання». Якщо потрібна чистка ноутбука, Київ може запропонувати для цього чимало сервісних центрів, але багато хто впевнений, що їх техніці чистка точно не потрібна. Спеціалісти сервісного цента FixLab допомогли розвінчати міфи, що стосуються необхідності та періодичності профілактики сучасних ноутбуків.
Міф 1. Якщо вдома (в офісі) регулярно прибирати, то чистка не потрібна
Омана. Навіть якщо прибирати в приміщенні кожен день, то в повітрі все одно залишається частина пилу, вовни тварин, смол від сигаретного диму, відмерлих клітин шкіри. На 100% повітря не очищають навіть пилососи з водяним, циклонним або HEPA-фільтром. Залишки забруднень потрапляють в ноутбук, осідають і накопичуються на мікросхемах і інших елементах. Чим істотно впливають на його роботу, гальмуючи його роботу і зменшуючи продуктивність.
Міф 2. Підставка для охолодження ноутбука замінює чистку
Омана. При накопиченні пилу на радіаторі або всередині ноутбука погіршується відвід тепла, що може привести до уповільнення роботи ноутбуків. Якщо на проблему не звертати уваги, то знадобиться ремонт комп’ютерів через перегрів мостів і процесора. І охолоджуюча підставка не вирішує проблему, а лише трохи відкладає момент виходу з ладу важливих елементів, таких як процесор або відеокарта.
Міф 3. Чистити потрібно не частіше одного разу на рік
Омана. Виробники рекомендують чистити ноутбук приблизно раз в 10-12 місяців. Реальна періодичність залежить від гігієнічних умов в приміщенні і режиму роботи вашого комп’ютера. Наприклад, куріння під час роботи за комп’ютером скорочує час між чистками через що містяться в димі смол.
Також після спроби самостійно почистити ноутбук йому може знадобитися більш складний і дорогий ремонт, якщо виконати чистку неправильно. Спроба заощадити і виконати очистку самостійно може привести до неправильної збірці, пошкодження важливих вузлових елементів і інших проблем. Економія того не варто. Чистка ноутбука – це проста і швидка, для досвідченого інженера, процедура, а для клієнта недорога можливість продовжити роботу свого ноута. Середня вартість такої послуги в Києві в 2021 році становить 450-500 гривень.
Міф 4. Чистка не потрібна ноутбуків без вентилятора
Омана. У деяких сучасних моделях ноутбуків система охолодження максимально проста і складається з однієї або декількох мідних або металевих пластини. Без кулера або радіатора. Це так звана – пасивна система охолодження. Вона дійсно не дозволяє накопичитися всередині пилу. У пасивної системі охолодження немає вентиляторів, але є термопаста або термопрокладки. Вони мають властивість з часом висихати, а значить і погіршувати відведення тепла. Так що, на думку інженерів сервісного центру FixLab, такі ноутбуки мають потребу в чищенні навіть частіше, ніж ноутбуки зі звичайною системою охолодження.
Міф 5. Перегрів не впливає на продуктивність ноутбука
Омана. При досягненні певної температури внутрішня логіка комп’ютера починає давати збої. Центральний процесор не встигає вчасно обробляти команди, а графічний процесор не справляється з отрисовкой графіки. В результаті ноутбук починає працює повільніше і некоректно. Тривалий за часом або критичний температурі перегрів може привести навіть до аварійного вимкнення комп’ютера. Іноді, в самих запущених випадках, для критичного перегріву досить і 30-40 секунд.
Сподіваємося, нам вдалося переконати вас в необхідності періодичної і професійного чищення ноутбука.