Головна Цікаво А у нас в будинку газ…

А у нас в будинку газ…

У стосунках споживачів з Буським управлінням газового господарства часом виникають конфліктні ситуації, через які краяни скаржаться до голів місцевих рад та очільників району. Відтак на нещодавній колегії в райдержадміністрації заступник голови райради Михайло Гаєвський запитав у начальника УЕГГ Антона Шевціва, чому на порозі опалювального сезону через встановлення нових та заміну старих приладів деяких мешканців Заводського ледь не відімкнули від газопостачання. Люди шоковані від нововведень, про які, запевняють, і не чули, але найбільше обурила користувачів вартість змін у проекті. Ситуацію коментує керівник газової служби району Антон Шевців.

– Яка процедура заміни газових приладів?

– Газівники у своїй діяльності керуються "Правилами безпеки систем газопостачання України" і Типовим договором про надання населенню послуг з газопостачання. Пункт 4.5.7 Правил визначає, що "переміщення і заміна газових приладів і апаратів проводиться спеціалізованими газовими господарствами або газовими службами з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін у технічну документацію". Якщо фахівець побачить, що у хаті "нелегалізований" котел, будинок відімкнуть від газопостачання без попередження. Нехтуючи цими життєво важливими засторогами, люди наражають  на небезпеку свою сім’ю.

– Хто у районі може виконувати такі роботи?

– Це дозволено лише  ліцензованим організаціям, яких, крім газового управління, у Буському районі на жаль немає. За заявою абонента бригада виїде на місце і здійснить заміну. Після того, як виконаний монтаж газових приладів, фахівці виконують пусконалагоджувальні роботи і складають "Акт виконання пусконалагоджувальних робіт". Тепер газові прилади приймаються в експлуатацію і при цьому присутність представників газового господарства обов'язкова.

– Які документи необхідні для видачі технічних умов на реконструкцію внутрішнього газопостачання об'єкта замовника, додаткове встановлення, заміну газових приладів?

– Для цього необхідно подати заяву; опитувальний лист; копію документів, що підтверджують право власності або користування на об'єкт (земельну ділянку); копію дозволу (рішення) місцевого органу самоврядування на реконструкцію (заміну) газового обладнання; копію ситуаційного плану земельної ділянки з нанесеним об'єктом М1:500; копію технічного паспорта або архітектурно-будівельної частини робочого проекту; копію паспорта та ідентифікаційного коду замовника – для фізичних осіб; свідоцтво про державну реєстрацію, свідоцтво платника ПДВ – для юридичних осіб.

– Як легалізувати самостійно встановлений прилад?

– Радимо особисто звернутися до газового господарства, адже згідно з п. 15 Типового договору заміна або переміщення, встановлення газового обладнання входять до переліку платних послуг. Вони надаються на підставі заяви споживача й оплачуються споживачем у визначеному порядку за встановленими тарифами (цінами) з урахуванням вартості обладнання, його вузлів і деталей. Кінцева вартість розраховується в кожному випадку індивідуально і залежить від обсягів виконаних робіт.

– У скільки обійдеться користувачу заміна одного об'єкта. Чи потрібен в такому разі новий проект?

– Зміни в проекті однієї точки з технічними умовами вартуватимуть 500 гривень. За монтажні умови потрібно заплатити додатково 450 грн, а приймання в експлуатацію обійдеться у 170 грн. Новий проект виготовляють лише при стандартному підключенні до газопостачання, а в інших випадках вносяться зміни.

– Хто повинен перевіряти прилади на їх справність?

– Згідно графіка планового технічного огляду, який погоджують на початку року, слюсар повинен раз на рік перевірити тягу, автоматику, змастити крани, а також проінструктувати мешканців щодо безпечного поводження з газовими приладами.

З одного боку, газівники діють згідно інструкції та користуються змінами і доповненнями до положень і постанов Кабміну, але чомусь не повідомляють про нововведення своїх абонентів. Адже саме через непоінформованість людей виник цей конфлікт. Бо звідки бабусі у віддаленому від райцентру селі знати, яке з'єднання буде безпечним для  газової плити або що, переставивши колонку, потрібно вносити зміни у проект. І таких зауважень ще багато.

З  іншого – переконана, що газівникам варто бути відкритішими до людей, вказувати їм на очевидні недоліки і порушення, аби потім не виникало подібних конфліктів. Тож радимо керівництву газової служби частіше висвітлювати актуальні питання в районній газеті "Воля народу", а читачів запрошуємо до обговорення проблем.

Ірина КОРЧИНСЬКА