Головна Цікаво Анальгетики: знеболюючі, протизапальні. Правила прийому

Анальгетики: знеболюючі, протизапальні. Правила прийому

476

Чи не треба лукавити, кажучи, що ви ніколи в житті не приймали ліки. Деякі люди взагалі не можуть обходитися без лікарських препаратів, так як у них дуже високий больовий поріг. Деякі пацієнти дуже гостро відчувають головний біль. Вони буквально стають не працездатними і кажуть, що у них розколюється голова, хочеться прилягти і не ворушитися. Природно, в такому випадку можна і потрібно приймати знеболюючі засоби або простіше кажучи анальгетики, які сьогодні продаються в аптеках.

Два види знеболюючих

Сьогодні покупцям пропонується два види анальгетиків :

  • знеболюючі,
  • протизапальні.

До активних знеболюючих препаратів можна віднести парацетамол – таблетки, які слід приймати кожні 4-6 годин, не більше 8 таблеток по 500 мг протягом 24 годин або однієї доби. В іншому випадку людина ризикує отримати негативні наслідки і отруєння, токсичний вплив на печінку.

Друга група препаратів – протизапальні, в основі яких лежить основна діюча речовина ібупрофен. Лікарські засоби при травмах приймають виключно через 2 дні після травмування. Особливість ліки в тому, що воно може негативно вплинути на процес загоєння після травми, якщо його прийняти відразу ж. Тому протизапальні лікарські засоби ніколи не приймаються вмить при можливих травмах, навіть якщо біль дуже сильна. Лікарем буде призначений інший лікарський препарат, щоб мінімізувати больовий симптом і уникнути негативних наслідків неправильного лікування.

Як приймати ібупрофен?

Протизапальні лікарські засоби мають особливий режим прийому. Таблетки потрібно приймати 3 рази в день по 1 таблетці ібупрофену в дозуванні 400 мг. Ні в якому разі не потрібно приймати більше 3 таблеток на день. Лікарські засоби приймаються з їжею або відразу ж після:

  • сніданку,
  • обіду,
  • вечері,
  • перекусу.

Протизапальні препарати приймаються протягом приблизно 3-4 днів (без рекомендації лікаря), але не більше 5 днів, коли спостерігається больовий симптом. Після того як біль пройшла, прийом лікарських засобів потрібно скасувати.

Якщо біль не пройшла після 5 днів прийому ібупрофену, слід терміново звернутися до лікаря. Не потрібно приймати цей лікарський засіб, якщо у людини спостерігаються проблеми зі шлунком, такі як виразки, ерозивний гастрит, гастрит у фазі загострення. Не потрібно приймати ліки при алергічної реакції на ібупрофен, при вагітності і годуванні груддю.