Головна Цікаво Блоки живлення: особливості та застосування

Блоки живлення: особливості та застосування

Блок живлення – це дуже популярний пристрій, який забезпечує електроенергією смартфони, комп’ютери та інші прилади. Він перетворює електричний струм, отриманий від джерела живлення, такого як розетка, батарея або генератор, у правильний формат і передає його на пристрій. Блоки розрізняються за кількістю ватів, які вони генерують. Чим потужніший комп’ютер, тим більше ват може віддати компонентам.

Перетворення енергії

Блок живлення перетворює формати електрики, що отримується від джерел, у формат, необхідний пристроям, які вони живлять. Існує два основних типи блоків живлення, які різняться залежно від перетворення. Найбільш поширений тип джерела перетворює змінний струм (AC) від джерела живлення на постійний струм (DC), що називається джерелами AC-DC. Прилади живлення постійного струму трапляються рідше. Вони часто використовуються для підключення електричних пристроїв до джерел акумуляторів, таких як автомобільні розетки, або інші прилади. Загалом більшість блоків живляться змінним струмом.

Напруга

Джерела живлення видають стабільну вихідну напругу. Однак деяким пристроям для роботи потрібна більш висока напруга, у той час як інші, що вимагають нижчого рівня напруги, можуть не впоратися з цим сигналом без перегріву. Блок живлення 12 вольт збільшує або зменшують вихідну напругу відповідно до вимог конкретного пристрою.

Компоненти

Блок складається з 4-х основних компонентів, кожен з яких виконує певну функцію:

  • Трансформатори. Регулює вхідну напругу. Він або підвищує або знижує напругу відповідно до вимог пристрою.
  • Випрямляч. Перетворює вхідний змінний струм на постійний.
  • Фільтр. Згладжує хвилі струму після його перетворення на постійний струм. Нерегульована потужність, що видається фільтром, плавніша, але не зовсім рівна.
  • Регулятор напруги. Завершує роботу фільтра, зменшуючи будь-які пульсації напруги, що залишилися, які можуть призвести до падіння потужності або перегріву.

Види

Блоки живлення може бути як внутрішніми, і зовнішніми. Більшість настільних комп’ютерів мають внутрішні блоки, які підключаються безпосередньо до материнської плати. Менші пристрої, такі як телефони, ноутбуки або зовнішні жорсткі диски, використовують зовнішні джерела живлення для заряджання акумуляторів.