Головна Освіта На Львівщині презентували інноваційні проєкти Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку

На Львівщині презентували інноваційні проєкти Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку

На базі SID City Scientific Park Національного університету «Львівська політехніка» у четвер, 3 лютого, презентували інноваційні проєкти, реалізовані в межах обласної Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку у Львівській області.

Про це повідомив голова комісії з питань  діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Юрій Раделицький.

«Інноваційні проєкти – це результат співпраці науковців Львівської політехніки, підприємців та обласної ради.

Усі без винятку проєкти реалізуються на засадах європейського підходу смарт-спеціалізації, є соціально важливими та спрямовані на покращення якості життя населення», – зауважив Юрій Раделицький.

Серед презентованих проєктів:

– Виробництво триколісних електросамокатів підвищеного рівня безпеки та маневреності для пересування людей з обмеженими можливостями в міських та сільських умовах на малі та середні відстані.

– Розроблення електролізера з твердополімерним електролітом який може бути основою для використання в апаратах підтримки дихання хворих.

Споживання отриманої за допомогою електролізера водневої води також дасть змогу людині краще засвоювати мінерали й вітаміни, їжу та інші природні речовини.

– Розроблення системи водневого очищення автомобільних двигунів внутрішнього згоряння.

Інноваційна технологія, яка спрямована на очищення двигунів автотранспорту воднем для зменшення витрат палива, збільшення потужності двигуна та зниження рівня негативних викидів в атмосферу.

Нагадаємо, Програма сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку у Львівській області започаткована в 2021 році. Вона передбачає стимулювання розроблення інновацій, створення інноваційної платформи для співпраці та налагодження взаємовигідних економічних відносин між суб’єктами підприємництва, закладами вищої освіти та територіальними громадами регіону щодо реалізації інноваційних проєктів.