Головна Цікаво Борис Приходько: «Парламент підтримав законопроєкт, який спрощує продаж землі під садівництво та...

Борис Приходько: «Парламент підтримав законопроєкт, який спрощує продаж землі під садівництво та особисте господарство»

Документ передбачає спрощення процедури купівлі земельних ділянок для садівництва (до 25 соток) та для ведення селянського господарства (до 7 гектарів). Також змінюється процедура перевірки нотаріусом покупців. Замість дорогою та довготривалої вона стає простішою та дешевшою.

Про це заявив засновник Благодійного фонду «РАЗОМ» Борис Приходько.

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 7532. Одне з головних завдань документу – спростити умови придбання невеликих земельних ділянок.

«Наразі в країні триває воєнний стан. Ми виборюємо свою незалежність, ЗСУ звільнює наші землі кілометр за кілометром від ворога. Частина українців, які не беруть участь у воєнних діях, опинилась без роботи, у багатьох – значно зменшились доходи. Тому, вважаю, що країна повинна максимально підтримати селян. Дати їм можливість вести господарство чи обробляти городи на власній ділянці. Адже сьогодні процедура реєстрації наділу землі зарегульована та оформлення займає багато часу. Наша країна має працювати на інтереси людини, а не державних чиновників, які люблять ускладнювати будь-які процеси», – говорить Борис Приходько.

Борис Приходько: Верховна Рада спростить процедуру купівлі земельної ділянки

За його словами, ухвалення закону дозволить українцям, які мають можливість самостійно обробляти город, утримувати худобу чи доглядати за садом фруктових дерев, за спрощеною процедурою придбати невелику земельну ділянку.

«Мова йде про 25 соток під садівництво та до 2 га під селянське господарство. Зокрема це стосується вимушених переселенців, які хочуть купити ділянку у інших регіонах. Наразі вони не можуть обробляти землю вдома, бо там ведеться війна або ж їх будинки знаходяться на окупованих ворогом територіях. Їм потрібно надати можливість вести господарство у більш безпечних областях. Спрощення процедури купівлі невеликих ділянок як раз і направлено на збільшення кількості українців, які ведуть особисте господарство. Потенціал для цього є великий. Залишилось дочекатись позитивного рішення народних депутатів», – продовжує засновник Благодійного фонду «РАЗОМ».

Окремо Борис Приходько зазначив також про спрощення процедури нотаріальної перевірки покупця. Це один із принципових для аграріїв пунктів законопроєкту № 7532.

«Багато разів чув скарги на нотаріальні перевірки набувачів земельних ділянок. До мене безпосередньо регулярно звертаються селяни. Вони скаржаться або на те, що вимагають хабарів, або на довий час оформлення документів. Чому так? Нотаріальна перевірка, по-перше, затягує всю процедуру та може займати більше двох тижнів. По-друге, коштує іноді більше 10 тис. грн. В умовах війни потрібно відмовитись від бюрократичних процедур та стягування грошей з людей майже ні за що. Нотаріальна перевірка має проходити швидко та бути значно дешевою. Потрібно зробити процедуру, як кажуть, для людей, а не для державних чиновників. Саме це передбачено законопроєктом № 7532. Сподіваюсь, що незабаром закон буде ухвалений та процедура оформлення невеликих земельних наділів буде нарешті спрощена», – резюмує Борис Приходько.

Спрощена процедура оформлення прав на землю дозволить збільшити кількість селян

Наразі народні депутати проводять консультації з громадськими організаціями та асоціаціями, завершують готувати документ до другого читання. Незабаром Верховна Рада планує розглянути закон та ухвалити його в цілому.