Головна Цікаво Будівництво кабельних мереж

Будівництво кабельних мереж

Кабельні мережі перебувають на слуху у більшості людей, але подробиці монтажу, переваги використання саме цих кабелів зрозумілі далеко не всім. Виходячи зі складених стандартів, кабельні мережі характеризуються як телекомунікаційні мережі будівлі, які виконують функції передачі всіх сигналів — мовних, слухових, а також інформаційних. Встановлення кабельної мережі може бути проведено як до моменту узгодження швидкості передачі, так і до остаточного вибору протоколів. Зазвичай кабельні мережі можуть бути побудовані на частині будинку або одного його з під’їздів, а можуть об’єднувати кілька житлових комплексів, єдиною умовою для них є не порушення рекомендованих нормативів.

Для того, щоб монтаж кабельних мереж був максимально міцним та ефективним, вони в обов’язковому порядку повинні регламентуватися відповідно до міжнародних стандартів. Замовити таку послугу можна на сайті https://www.gazik.com.ua/.

Кабельні мережі мають ієрархічну підпорядкованість і, як правило, складаються із взаємопов’язаних підсистем, які дають змогу забезпечувати тривалий експлуатаційний термін, надійність і високу якість під час передавання даних. Усі ці параметри дають можливість одночасно підвищити ефективність організації, а також значно знизити витрати в галузі обслуговування клієнтів.

Переваги використання кабельних мереж над звичайними кабелями

Для передачі відеосигналу або голосової інформації використовується єдина кабельна мережа. Також кабельні мережі мають можливість внесення змін, а також нарощування без заміни вже наявної мережі. Допускається одночасне використання відразу декількох мережевих протоколів.

Кабельні мережі на всі 100% виправдовують вкладені гроші шляхом тривалого використання, а також експлуатації мережі. У таких системах використовуються стандартні матеріали та компоненти та вони не залежать від змін постачальника і технологій. На додаток, у таких системах існує можливість комбінування мідного кабелю і волоконно-оптичного.

Ще одною перевагою є те, що для управління потрібна мінімальна кількість персоналу.

Відповідаючи на запитання, з чого ж складаються кабельні мережі, необхідно керуватися міжнародними стандартами, які передбачають кілька підсистем, а саме:

  • Магістральну підсистему конкретно розглянутої будівлі. Вона відповідає за з’єднання розподільчих пунктів між поверхами.
  • Магістральну підсистему кількох будівель. Вона ж відповідає за правильне з’єднання всіх кабелів.
  • Горизонтальну підсистему. Об’єднує всі ці підсистеми в одну велику мережу для отримання доступу до магістральних ресурсів.

Серед недоліків цієї системи можна виділити те, що мережа має складну архітектуру і для того, щоб правильно реалізувати той чи інший проєкт, потрібно залучити спеціально навчених фахівців, вартість послуг яких дуже висока. Для створення мережі використовуються довговічні та надійні компоненти, що також не найкращим чином позначається на ціні. Однак, як показала практика, висока ціна окупається тривалим терміном експлуатації системи.