Головна Цікаво Бургер – страва, яку обожнює весь світ

Бургер – страва, яку обожнює весь світ

Кожного літа відзначається день народження гамбургера. Страва, що є однією з найпопулярніших у Америці, своєю назвою завдячує вихідцям із Гамбурга. Королем фаст-фуду німецький біфштекс став далеко не одразу, спочатку він мав пройти шлях еволюції, яка зробила їжу зручною та неймовірно смачною для споживання «на ходу» чи в ресторані. Тепер його з задоволенням можна відвідати в бургерній Львова.

Близько століття тому ніхто навіть не уявляв, як гарно може смакувати котлета, розміщена між двома булочками. Вигадка була простою, та водночас дуже новаторською. Вона поступово здобула прихильність у представників різних верств населення. Популярність страви не переставала зростати, тож чимало людей тим чи іншим чином забажало стати причетними до її винаходу. Американці та кулінари з різних країн світу намагалися довести, що саме вони посприяли, як не появі, то хоча б еволюції бургера. Спроби здобути для себе хоч шматочок слави не привели ні до чого хорошого, історія гамбургера стала однією з найзаплутаніших.

Що ми знаємо про гамбургер

За однією з теорій слово «гамбургер» пішло від назви одного з найбільших міст Німеччини – Гамбург. Його привезли люди, котрі іммігрували до Америки. Звісно, тогочасна страва дуже відрізнялася від сучасної і являла собою шматок смаженої свинини, «загорнутий» у хліб.

За іншою ж версією гамбургер отримав свою назву на честь американського м. Гамбург, що в штаті Нью-Йорк. Брати Менчіс у 1885-му, на ярмарку в цьому місті, пропонували відвідувачам котлету з яловичиною, яку вкладали поміж булочок. Є думка, що їх запаси свинячої ковбаси закінчилися, тому довелося швидко шукати вихід із ситуації, тож вони не розгубилися. А ще, є інформація про Чарлі Нагріна, котрий на ярмарку в Сеймурі продавав фрикадельки. Розміщені між двома шматками хліба, вони відмінно підходили для споживання під час подібного заходу. Чоловік називав страву «Гамбургер Чарлі».

Коли ж гамбургери з’явилися в ресторанах Нью-Йорка? Ця подія сталася в 1834-му році, а перша згадка в пресі про «Гамбургський стейк» з Німеччини датується 1884-м роком. Сім’я ж Вебера Білбі з Талса вважає, що їхній предок, який начиняв дріжджові булочки котлетами, так, саме він був автором першого гамбургера. Правда це чи ні, та губернатор Кітінг говорив про місто Талс, як про місце народження гамбургера.

Чи можливо дійти істини, коли існує така величезна кількість теорій! Отто Куасва в 1891-му також зіграв свою роль у виникненні гамбургера. Він вирішив запропонувати морякам яловичі котлети зі смаженим яйцем. Правда вони згодом його прибрали, вподобавши виключно котлету. Дуже популярними були й бургери Флетчера Девіса, котрий продавав їх у невеличкій крамничці в Сент-Луїсі. Однак, Бібліотека Конгресу теж має свою версію стосовно автора американського гамбургера. Це був Луї Лессінг, який у 1900-му приніс на вимогу клієнта швидку та гарячу страву.

Бургери стрімко набували популярності. Особливий попит вони мали на ярмарці в 1904 році, однак їм знадобилося ще 30 років, щоб стати символом Америки. Саме тоді Уолтер Андерсон зі штату Канзас відкрив мережу закусочних, де в якості головної страви подавали гамбургер.

Зараз існує неймовірно велика кількість бургерів, на будь-який смак, – з курячою, яловичою чи соєвою котлетою. В них додають чедер, бекон, навіть креветки, не говорячи про різноманіття соусів, овочів та салатів. В елітних ресторанах продаються бургери, котрі коштують тисячі доларів, однак зовсім не обов’язково так витрачатися, адже існує Kraft Burger – компанія, котра здійснює доставку смачних та поживних страв у Львові та Києві. Спробуйте і, – отримаєте неймовірне задоволення.