Головна Листи Солодкий сон та екскурсії: пасіки на Львівщині запрошують в гості

Солодкий сон та екскурсії: пасіки на Львівщині запрошують в гості

Управління туризму та курортів пропонує добірку невеличких бджолиних ферм, де гостинно приймають відвідувачів.

Тут ви отримаєте заряд спокою та сил для подальшої боротьби.

Підбірку підготували до Дня пасічника, який в Україні відзначають 19 серпня.

«Відпочинок на вуликах»
Село Раківець, тел. 0972253104

Господиня Наталія Джуриляк особливо запрошує на бджолотерапію військових та членів їх сімей, а також тимчасово переселених людей, які пережили потрясіння. Сон на вуликах емоційно заспокоює, покращує як моральний так і фізичний стан людини.

Оздоровча процедура для згаданого кола осіб – безкоштовна, але потрібна попередня реєстрація. Для інших відвідувачів – ціна за дві години 100 грн з особи. Послуга буде доступна до кінця вересня, то ж не зволікайте з візитом. Кажуть, дві години відпочинку на бджолах дорівнюють тижневій відпустці.

«Відпочинок на вуликах» пропонує також процедуру медового масажу. Вартість на усе тіло – 300 грн. На екскурсіях можна дізнатись багато цікавого про працьовитих комах. Буде змога відчути себе пасічником: запалити димар, приміряти маски, відкрити вулик. У будиночку на бджолах подихати цілющим повітрям. На майстер-класі зробити свічки з воску, а також чай, який  смакуватимете з медом та домашніми вафлями. Ціна з однієї особи – 100 грн.

Відпочинковий комплекс «Медовий Блюз»
Село Луб’яна, тел. 097 425 8 425

Демонстраційну пасіку на теренах села Луб’яна, що на Миколаївщині Львівської області, Андрій Лалак створив у 2013 році. Під час екскурсій ви порините у бджолиний світ, який має чимало таємниць.

Серед цікавинок «Медового Блюзу» – вулики з прозорими стінками та з вмонтованими відеокамерами. Можна сидіти у приміщенні, пити чай з медом та спостерігати за життям бджолиної сім‘ї, яка, зі слів господаря, має багато спільного з людською поведінкою.

Екскурсія на пасіку, яка передбачає розповідь про життя бджіл та роботу пасічника, костюми, вихід до вуликів при сприятливій погоді до 5 осіб вартує 1200 грн. Сон на вуликах – 3 год за 190 грн, за ніч – 400. Переселенців у «Медовому Блюзі» приймають безкоштовно.

Відпочинковий комплекс «Петрова пасіка»
Село Старий Кропивник, тел. 0939277078

Господар Петро після поранення на фронті перебуває у лікарні. Екскурсії пасікою проводить його донька Юлія. Вона також частує відвідувачів млинцями з медом.

На території захоплює музей вуликів, який налічує близько півтисячі експонатів. На диво, хатки для бджіл бувають досить різні. Вони чимось схожі на людські помешкання, які змінюються в залежності від розвитку технологій, клімату й природних умов тієї чи іншої області.

Пасіко-лікувальний комплекс «Плай довголіття»
Село Ластівка, тел. 0677851905

Василь Демків – пасічник з 22-річним стажем. Досліджуючи бджолину сім‘ю, чоловік задумався чому матка живе довше від робочої бджоли і трутня приблизно у 65 разів. Науковці і пасічники стверджують, що головна бджола знаходиться в епіцентрі біоенергетичного поля, яке створює бджолина сім‘я. Постійно дихає вуликовим повітрям, яке чистіше ніж в операційній кімнаті, насичене різними фітонцидами, а також споживає маточне молочко.

Пасічник збудував хатину, що містить 24 бджолині сім‘ї та 4 лежанки. Коли людина перебуває у вулику, вона знаходиться в епіцентрі біоенергетичного поля, яке створює бджолина сім‘я, дихає вуликовим повітрям, вживає бджолині продукти і проходить чудодійне лікування та реабілітацію свого організму.

Можна також приймати інгаляцію безпосередньо із вулика, за допомогою спеціального пристрою, та покращувати свій стан здоров‘я. Зі слів пана Василя, найкраща аптека – це пасіка. Бджоли допомагають позбутися багатьох недуг. Чоловік мріє збудувати великий реабілітаційний центр, на основі бджолотерапії для наших військових. Земля у с. Ластівка на березі річки Стрий та проектна документація на будівництво вже є. Потрібен лише інвестор.