Головна Цікаво Чи можливо побудувати котедж з сендвіч панелей

Чи можливо побудувати котедж з сендвіч панелей

Сучасні будівельні технології розвинутися до такої межі, що рішення з комерційної нерухомості все частіше застосовуються в житловому будівництві.

Є деякі конструкційні та технічні рішення які переважно належать до сегменту комерційної нерухомості. До таких належать металеві несучи каркаси з класичних металоконструкцій, сендвіч-панелі, та широкоформатні облицювання вентильованих фасадів. Але переваги таких рішень, змушують замовників і архітекторів все частіше дивитись на них як ефективні для застосування в котеджному будівництві.

Наприклад в Голландії є цілий сегмент приватних будинків з металевих конструкцій та використанням сендвіч панелей в якості стінових та покрівельних рішень. В Україні переваги сендвіч-панелей вже активно використовують в будівництві комерційної нерухомості, а нещодавно компанія Rauta запропонувала будинок з сендвіч-панелей який може використовуватися для постійного і комфортного проживання родини.

Пропозиція компанії Раута полягає в тому, щоб в будинках в якості несучих і огороджувальних конструкцій застосовувати сендвіч-панелі. Тобто будинок без каркасу. Таке рішення дозволяє скоротити час зведення та вартість будівництва завдяки повній відсутності окремого каркасу. До того ж як відомо сендвіч панелі є найбільш енергоефективними конструкціями, що забезпечують найвищу герметичність в будинку з сендвіч панелей.

В рішення що пропонується є дві суттєві переваги – швидкість та ціна, але одночасно технологія накладає деякі обмеження. Так завдяки високій герметичності стін вони не пропускають повітря та вологу, а отже котедж обов’язково потребує встановлення примусової вентиляції. Другим моментом є те, що безкаркасна технологія обмежує поверховість будинку максимум двома поверхами. При цьому кращим рішенням все ж таки залишається одноповерховий будинок.

Оскільки технологія є абсолютно новою для України Rauta створила тестовий будинок в якому усі бажаючі можуть побувати та переконатися в його надійності, енергоефективності і комфорті.

Враховуючи реалії сьогодення компанія запропонувала використання цієї технології для будівництва котеджних містечок для внутрішньо переміщених осіб. Один невеликий але комфортний будинок отже монтуватися за декілька днів. А котеджне містечко з необхідною мінімальною інфраструктурою будується за декілька місяців.