Багато будівельників вважають, що металеві конструкції самі по собі можуть довгий час тримати вплив вогню.
Нажаль це ствердження є помилковим, адже незахищені металоконструкцій за нормами мають ступінь вогнестійкості 15 хвилин, що означає що вже через цей час за сильної пожежі конструкція може перестати виконувати свої несівні функції.
На відміну від залізобетонних рішень металеві мають нижчу межу вогнестійкості і тому майже завжди потребують додаткового вогнезахисту.
Найкращим на сьогодні рішенням для вогнезахисту металоконструкцій є вогнезахисна штукатурка або фарба. Рідше і в особливої умовах спеціалісти можуть рекомендувати застосування плит.
Якщо швидкомонтованих будівля має металевий несучий каркас, це означитиме що вона потребуватиме великої кількості вогнезахисних матеріалів. Для того щоб вогнезахисту металоконструкцій обійшовся власнику будівлею в менші гроші існує декілька способів оптимізації ціни вогнезахисту.
Першій і найбільш простий спосіб зекономити це обрати матеріали, які за своїми властивостями будуть кращими з точки зору ціна-характеристики. В Україні такі матеріали пропонує компанія Ковлар, яка розробила і впровадила у виробництво вогнезахисту металоконструкцій під торговою маркою Аммокоте. Продукція цього виробника є дуже якісною а завдяки українському виробництву – ще й не дорогою.
Другий спосіб оптимізації ціни на вогнезахисту полягає у використанні диференційованого методу визначення вогнестійкості. Це коли для кожного елементу конструкції присвоюють відповідно свою вогнестійкість, що дозволяє не покривати всю конструкцію товстим шаром штукатурки чи фарби, а десь обійтися меншим шаром.
І третій спосіб – це використання конструктивних методів вогнезахисту. Це наприклад обкласти гіпсокартоном чи цегляної кладкою колони і таким чином підвищити їх вогнетривкість. Це особливо актуально коли такі конструкції будуть присутні в будівлі і так. Наприклад якщо проектувальник чи дизайнер інтер’єру планували декоративне оздоблення несучих елементів каркасу матеріалами що також можуть бути додатковим вогнезахистом, то такі рішення краще одразу повідомити спеціалісту з вогнезахисту щоб він в своїй роботі враховував їх як конструктивний вогнезахист.
Важливо знати що будь які методи оптимізації ціни є доцільними за умови що вони пропонуються та розраховуються кваліфікованими проектувальниками в сфері вогнезахисту.