Головна Цікаво Чи потрібно носити бандаж після операції пахової грижі

Чи потрібно носити бандаж після операції пахової грижі

203

Бандаж протигрижовий обов’язково носити як засіб реабілітації, якщо хворий з пахової грижі переніс операцію з її видалення. Також даний засіб краще використовувати до проведення оперативного втручання з метою запобігання подальшого збільшення грижового мішка. Залежно від діагнозу, а також місця локалізації проблеми існують різні види протигрижові пахових бандажів.

Оскільки операція в паховій області послаблює м’язи, необхідно запобігти повторній появі грижі. Для цього можна використовувати пахові бандажі, які продаються в медичних магазинах Медика або в усіх аптеках. Можна придбати універсальний протигрижові паховий бандаж, який підійде як чоловікам, так і жінкам, а також для будь-якого варіанту проблеми.

Крім цього існують варіанти пов’язок, в яких є спеціальна жорстка вставка. Дане пристосування більше підходить для людей, які ще не проходили через операцію в паховій області. Оскільки такий паховий пояс для грижі забезпечує помірний тиск на область з грижею і перешкоджає подальшому її збільшення. Необхідно враховувати, що є протипоказання до застосування пояса. Наприклад, при випаданні органів при паховій грижі ні в якому разі не можна використовувати пояс.

Різновиди бандажів для пахової грижі

Крім універсальних бандажів існують також інші види таких пристосувань. Їх різновиди багато в чому залежать від статевої приналежності, вікової групи та інших особливостей пацієнта:

  • Універсальна пахова пов’язка. Універсальний засіб можна використовувати як до операції, так і після. Виріб підходить для чоловіків і жінок і практично нічим не відрізняється у різних виробників.
  • Чоловічі пристосування. Пояс до або після операції для чоловіків відрізняється конструкцією, яка більш вдала з точки зору анатомії для застосування у представників сильної половини людства.
  • Жіночий паховий пояс. Бандаж для жінок продуманий з точки зору жіночої анатомії. Таке пристосування не підходить для чоловіків.
  • Дитячий пояс. Грижове виріб для дітей відрізняється маленькими розмірами. Є навіть спеціалізовані вироби для немовлят.
  • Лівобічний або правобічний пояс. Залежно від місця локалізації грижі можна вибрати варіант пов’язки на ліву чи праву сторону.

При виборі різновиди протигрижові пахового кошти необхідно консультуватися з лікарем. Пояс ні в якому разі не повинен шкодити пацієнту. При наявності протипоказань слід відмовитися від носіння пояса.

Показання до застосування універсального бандажа при паховій грижі

Протигрижові універсальні бандажі для пахової грижі до або після операції зазвичай за своєю конструкцією схожі з звичайними плавками. Яка фіксує застібка знаходиться з лівого або правого боку в залежності від місця розташування грижі. Цей виріб відмінно підходить для носіння після операції, оскільки воно дозволяє зменшити навантаження на післяопераційні шви, і таким чином мінімізувати ймовірність повторного появи грижі.

Незабаром після операції з видалення пахової грижі варто зайнятися відновленням м’язового тонусу, зробити це можна за допомогою поступового збільшення навантаження на м’язи черевної порожнини. Щоб навантаження додалася поступово, необхідно туго фіксувати універсальний бандаж відразу після операції, і поступово послаблювати його в міру одужання.

Деякі хворі носять протигрижові паховий бандаж практично весь час після операції. Пояснюється такий підхід до носіння пояса мінімізацією ймовірності повторного появи грижового мішка. Адже пояс постійно допомагає внутрішнім органам, він не дає їм зміщуватися.

Лікарі рекомендують носити протигрижові кошти з метою запобігання появи даного захворювання у людей, які активно займаються спортом і часто піднімати важкі предмети.

Кому не варто вдаватися до застосування пахового бандажа

У більшості випадків при наявності грижі до операції рекомендовано носіння спеціального пояса. Однак є ситуації, коли носіння пояса все-таки більше шкодить, ніж допомагає хворому. Основною причиною відмовитися від застосування пов’язки є наявність защемленої грижі. При постановці такого діагнозу в терміновому порядку проводиться операція, а вже після неї призначається носіння пахового бандажа на постійній основі або тимчасово. Оскільки при наявності защемлення носіння пов’язки створюватиме додатковий тиск на внутрішні органи і лише посилить симптоми хвороби.

Протигрижові паховий бандаж є не тільки засобом лікування, це ще й профілактичний пристосування. Оскільки при активній фізичній роботі ймовірність появи грижі істотно зростає. Але при грамотному використанні спеціального еластичного пояса можна звести до мінімуму всі ризики. Додаткове обстеження перед початком застосування пояса дозволить виключити всі протипоказання. А лікар на прийомі пояснить, скільки потрібно носити бандаж.