Головна Цікаво Для чого потрібні патч-панелі та як їх вибирати

Для чого потрібні патч-панелі та як їх вибирати

Патч-панель – головна сполучна ланка для організації кабельної системи. Вона відповідає за швидкість перемикання обладнання зв’язку та встановлюється в комунікаційних шафах, дозволяючи організувати правильне зберігання різноманітних проводів та навести лад у серверній.

Для чого потрібні патч-панелі

Для підключення обладнання до мережі використовується безліч різних дротів. Кабелі потрібно десь розміщувати, інакше серверна перетворитися на хаос.

Вона нагадує металеву планку з портами та роз’ємами, необхідними для крученої пари та оптоволоконних ліній. Вона значно спрощує підключення та обслуговування мережного обладнання. Перемикатися між приладами можна за допомогою комутаційних шнурів – їх підключають до портів на панелі, а з іншого боку роз’єм фіксується механічно.

Щоб переключатися з одного пристрою на інший, користувач достатньо промаркувати потрібні порти. Деякі моделі можна відразу придбати зі спеціальними вставками для позначок.

Як вибрати патч-панелі

Патч-панелей існує безліч:

  • з фіксованими портами;
  • модульні;
  • 10- та 19-дюймові;
  • настінні;
  • екрановані та неекрановані.

Тип панелі підбирається під певний проект.

Фіксовані не дозволяють замінити стандартні порти, а модульні можна поставити модулі різного типу. Також потрібно враховувати кількість обладнання та кількість портів на панелі. Вони бувають 12-, 16-, 24- та 48-портові. Тип монтажу відіграє не менш важливу роль у виборі: пристрій повинен повністю підходити за габаритами для встановлення шафи.

Панелі відрізняються і за категоріями – кожна з них відзначається певним кольором та кодом. Наприклад, код 3 означає, що панель підходить для телефонії, а код 5 для гігабітних мереж.

Як встановити патч-панелі

Щоб правильно все встановити, насамперед потрібно звернути увагу на форм-фактор: розмір панелі має збігатися з розміром шафи. Від висоти залежить, скільки юнітів патч-панель займе в серверній шафі чи стійці. Мінімальна висота панелі – 0,5 юніту, а максимальна – 2.

Патч-панель – це додаткове обладнання, проте вона несе велике навантаження під час роботи мережевих пристроїв. В онлайн магазині CMS можна підібрати потрібний тип панелі, яка забезпечить стабільну роботу мережевого обладнання будь-якої потужності!