Головна Духовне В Комарно презентували авторську інтерпретацію історії дерев’яної церкви Архістратига Михаїла

В Комарно презентували авторську інтерпретацію історії дерев’яної церкви Архістратига Михаїла

26-27 листопада в приміщенні дерев’яного храму Архистратига Михаїла  в Комарно відбулася презентація 3D-мапінгу в рамках проєкту «Михайлівська церква в Комарно: до основ».

Церква збудована у 18 столітті зараз не чинна, проте за  допомогою сучасних технологій, світла та звуку, організатори заходу зуміли відновити колишній вигляд храму, показати відвідувачам втрачені елементи іконостасу.

Креативна ідея ГО «Центр дослідження та збереження культурної спадщини», Історико-культурного заповідника “Древній Звенигород” та Комарнівської міської ради отримала фінансування в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна”.

«Рада, що спільно з партнерами  нам вдалось втілити ще один інноваційний проєкт, який привернув увагу до культурної спадщини Львівщини. Адже це можливість  розповісти про наше минуле, показати його у незвичний спосіб і зацікавити  дітей та молодь. Це можливість докластись до творення нашого спільного фундаменту, базованого на знанні історії, який робить нас єдиними та сильнішими»,- розповіла в. о. директора  Історико-культурного заповідника “Древній Звенигород”  Наталя Войцещук.

За її словами, церква у Комарно, історично пов’язана зі Звенигородом. У давнину ця територія була частиною Звенигородського князівства. Михайлівська церква у Комарно є ровесницею Звенигородського замку, бастіони якого збереглися.