Головна Цікаво До уваги платників податків Бущини – вступив в дію новий договір про...

До уваги платників податків Бущини – вступив в дію новий договір про визнання електронних документів

Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області інформує, що з 12.09.2019 року набрав чинності новий

Договір про визнання електронних документів від 09.09.2019 року №1301001, до якого платники податків, що перебувають на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Львівській області приєднуються шляхом підписання «Заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів».
Даний Договір опубліковано на сайті Державної податкової служби України (https://tax.gov.ua) у відкритій частині сервісу «Електронний кабінет платника» за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/contract.

Оновлено Довідник типів об’єктів оподаткування

ДПС України оприлюднила оновлений Довідник типів об’єктів оподаткування (станом на 11.09.2019). Перелік доповнено одним об’єктом оподаткування, а саме: 711 – Ділянка надр.
Звертаємо увагу, що повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подаються протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Формою № 20-ОПП передбачено заповнення типу об’єкта оподаткування.
З Довідником типів об’єктів оподаткування можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/dovidniki-/127294.html

Обсяг доходу перевищив 1 мільйон гривень: реєструйте РРО

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 ПКУ реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої – четвертої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми п. 296.10 ст. 296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення. У разі здійснення реалізації даних товарів, платники єдиного податку незалежно від обсягу доходу зобов’язані застосовувати РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

Фізична особа отримала дохід від іншої фізичної особи: особливості сплати податків

Відповідно до п.168.2 ст.168 Податкового кодексу особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку у контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність. Фізична особа, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% з таких доходів.

Платниками військового збору є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою 1,5% від об’єкта оподаткування.

Декларація за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556), подається фізичною особою до податкової служби за місцем реєстрації до 1 травня року, що настає за звітним. Фізична особа зобов’язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Тобто, фізична особа, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язана самостійно до 01 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податку на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військового збору за ставкою 1,5%, зазначені в поданій нею податковій декларації.

30 вересня – граничний термін для подання звіту про контрольовані операції за 2018 рік

Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що звіт про контрольовані операції, здійснені платниками податків протягом 2018 звітного року, заповнюється та подається за оновленою формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 10.06.2019 № 242 .
ДФС України у листі від 23.08.2019 №24465/7/99-99-15-02-01-17 надано роз’яснення щодо змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції.

Cектор забезпечення роботи