Головна Цікаво Фімоз і парафімоз. Причини, ознаки та допомога

Фімоз і парафімоз. Причини, ознаки та допомога

445

Нерідко в урологічній практиці зустрічаються гострі стан, які може усунути тільки кваліфікований медичний фахівець. Саме до них лікарі відносять два таких захворювання, як парафимоз і фімоз. При прояві перших ознак одного або іншого недуги важливо не зволікати, а відразу звертатися за медичною допомогою. Багато чоловіків бояться або соромляться їхати до лікаря, так як справа вельми інтимне. Але втрачати дорогоцінні хвилини не можна, адже зволікання загрожує розвитком серйозних ускладнень.

Фімоз

Фімоз – недуга, який характеризується звуженням крайньої плоті статевого органу, яке безпосередньо пов’язане з неповноцінністю сполучної тканини. Перші ознаки, що вказують на розвиток захворювання, можуть з’явитися у хлопчика ще в ранньому дитинстві. В результаті малюк не може повноцінно проводити гігієну геніталій, а також у нього порушується природний процес сечовипускання.

У дорослому віці спровокувати прояв клініки фімозу можуть такі несприятливі фактори:

  • травматизація області вуздечки або ж крайньої плоті;
  • наявність цукрового діабету;
  • протікання захворювань урологічного профілю (запальних);
  • наявність рубців на статевому члені (через травму або ж опіку).

Консервативні методики фахівці застосовують тільки в дитячому віці. Якщо дитина вже досягла семирічного віку, а симптоматика патології все ще зберігається, то в такому випадку показано тільки оперативне втручання. В іншому ж випадку можуть виникнути різні ускладнення. Детальніше про фімозі https://jurinmed.com.ua/urolog/fimoz.html

Парафімоз

Парафімоз – хвороба, при якій відтягнути на головку члена патологічно звужена крайня плоть провокує обмеження. Найчастіше саме це гострий стан є ускладненням фімозу. Через обмеження в голівці порушується лімфовідтік і звернення крові.

Характерні симптоми:

  • наростаючий набряк в області головки;
  • почервоніння тканин, а потім і їх синюшність;
  • виражений больовий синдром;
  • порушення процесу виділення сечі.

Якщо своєчасно допомога надана не буде, то процес харчування тканин серйозно порушиться, що призведе до розвитку некротичних процесів в епітелії. Можуть дивуватися і більш глибокі шари.

Допомога

Якщо клініка парафимоза тільки почала даватися взнаки і некротичних змін поки немає, то відразу слід викликати “швидку”. Зазвичай лікар може самостійно вправити головку члена за ущемляє її кільце. Якщо з яких-небудь причин це зробити не вдається, то потерпілого відразу ж доставляють в стаціонар (в урологічне або хірургічне відділення).

До прибуття лікаря додому можна надати допомогу самостійно. Потерпілому потрібно зробити холодний компрес. Для цього відрізок бавовняної тканини слід добре змочити в холодній воді і прикласти його до потерпілого органу. Якщо є така можливість, то можна використовувати міхур з льодом. Але перед тим, як дати його чоловікові, потрібно обернути його марлею або будь-який інший тканини.